Reklama

Koniec ery Kargula i Pawlaka? Z sąsiadem już nie na noże – teraz na kartki

Data:

- Reklama -

W jaki sposób upomnieć anonimowo i kulturalnie sąsiada, bez angażowania służb? Suwalska Straż Miejska mieszkańcom miasta proponuje… wypełnianie kartek z informacją.

– W rozmowach niejednokrotnie mieszkańcy zadawali pytania, czy strażnicy nie mają ulotek, które można byłoby wrzucić niesfornemu sąsiadowi do skrzynki. Chodziło o to, aby dyskretnie zwrócić mu uwagę, że bywa kłopotliwy, lecz jednocześnie, by nie popadać z nim w otwarty konflikt. W odpowiedzi na te sugestie przygotowaliśmy „Kartkę dla Sąsiada” – informuje w imieniu SM Kamil Sznel, asystent prezydenta Suwałk.

Kartka jest anonimowa, ale można ją bezpośrednio zaadresować. Znajduje się na niej numer alarmowy Straży Miejskiej  986,  by przy okazji zachęcić mieszkańców do bezpośredniego kontaktu ze strażnikami, gdyby prośby jednak nie skutkowały.

Kartka zawiera takie hasła jak: sprzątaj nieczystości po swoim psie, segreguj odpady, staraj się parkować swoje auto, tak, by nikomu nie utrudniało życia, dbaj o swoją posesję i jej otoczenie, nie zatruwaj nas paląc śmieci. Na kartce jest też miejsce na odnotowanie własnych sugestii, zwrócenie uwagi na coś, co najbardziej nas razi w zachowaniu innych.

Kartki  można pobrać w siedzibie Straży Miejskiej w Suwałkach  przy ul. Noniewicza 71A oraz w Urzędzie Miejskim przy ul. Mickiewicza 1. Będą one rozdawane również podczas odbywających się  imprez miejskich.

Wersja do druku poniżej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...