Laureatka konkursu „bizneSÓWKI” zbiera pieniądze na wydanie książki do ćwiczeń wzroku dzieci

0
757
Na zdj. Barbara Pakuła, fot. Niebywałe Suwałki, arch.

Barbara Pakuła, która została lauretką pierwszej edycji miejskiego konkursu dla młodych suwalskich przedsiębiorców – „bizneSÓWKI”, za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl zbiera pieniądze na wydanie książki z ćwiczeniami wzroku, do której dołączone zostaną okulary czerwono-zielone, niezbędne do wykonania zadań oraz instrukcja.

Nakład książeczki do domowych ćwiczeń wyniesie 1000 egzemplarzy. W środku znajdą się zadania skierowane dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat. Jeśli zebrana kwota przekroczy zakładane 7 tys. złotych, Barbara Pakuła zamierza opracować i wydać również ćwiczenia dla dzieci w wieku 5-6 lat. Książka miałaby zostać wydana jeszcze w grudniu 2016 roku.

Co to za książka?

visus_bpakula_0012
Fot. Niebywałe Suwałki, arch.

– Każdy z nas słyszał o dzieciach, które zmagają się z niedowidzeniem albo zezem. Walka o widzenie jest długa i męcząca. Czasem zaczyna się już w pierwszych miesiącach życia. Często rodzice czekają w ogromnych kolejkach, by dostać się do specjalistów. Słyszymy o operacjach i ratowaniu widzenia u dzieci. Zaklejanie oczu trwa nierzadko latami. Chcę ułatwić rehabilitację  – uczynić ją bardziej radosną i zarazem rozwijającą dzieci na innych płaszczyznach. Pomóż mi pomóc! – zachęca autorka pomysłu.

Barbara Pakuła jest optometrystką, w Suwałkach prowadzi Centrum Dobrego Widzenia. Organizuje cykliczne bezpłatne badania wzroku u dzieci.

ksiazeczkavisusoptykKsiążka, która chciałaby wydać mieszkanka Suwałk, to książka anaglificzna, zaprojektowana specjalnie dla dzieci, które muszą ćwiczyć oczy – dla dzieci z zezem, niedowidzeniem i innymi zaburzeniami.

Pomysł Barbary Pakuły wsparło na razie kwotą 1985 zł 39 osób. Do zakończenia zbiórki zostało 25 dni – termin upływa 10 grudnia.

Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie PolakPotrafi.pl, znajduje się tam również krótki film i opcje wsparcia.

Leave a Reply