Reklama

Mistrz Le Monnier w OiFP w Białymstoku. Wygraj zaproszenie

Data:

- Reklama -

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w piątek, 4 listopada o g. 19.00 na kolejne z cyklu spotkanie z Mistrzem. Orkiestrę smyczkową Opery i Filharmonii Podlaskiej poprowadzi tym razem Bernard Le Monnier, dyrygent, skrzypek i kompozytor.

Usłyszymy  „Wariacje na temat Frescobaldiego” Aleksandra Tansmana, Koncert skrzypcowy Andrzeja Panufnika oraz Serenadę na smyczki E-dur op. 22 Antonína Dvořáka.

Bernard Le Monnier ukończył Conservatoire National Supérieur de Musique w Paryżu, wyróżniony został pierwszą nagrodą jako kameralista. Dyrygenturę studiował u wybitnych profesorów, takich jak W. Fedosiejew, A. Tamayo, M. Rosenthal, Y. Prin i J.S. Bereau.

Przez kilkanaście lat piastował stanowisko dyrektora Międzynarodowego Kursu i Festiwalu „Musifleuves” nad Loarą. Jest założycielem orkiestry Les Solistes de Versailles, z którą koncertuje w Europie i Japonii. Jako dyrygent i skrzypek dokonał licznych nagrań fonograficznych z muzyką symfoniczną, oratoriami, muzyką kameralną i filmową. Jego album z dziełami symfonicznymi A. Tansmana (w tym prawykonanie światowe koncertu skrzypcowego) został uhonorowany wyróżnieniem w prestiżowych miesięcznikach – międzynarodowym „The Strad” i francuskich „Le Monde de la Musique” i „Diapason”. Współpracował z takimi orkiestrami, jak L’Orchestre National d’Île-de-France, SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg, L’Orchestre Symphonique de Versailles, Ensemble Orchestral de Haute-Normandie, Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Capellą Cracoviensis, Orquestra Sinfónica do Porto Casa da Música, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Występował jako dyrygent i skrzypek w Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Portugalii, Szwajcarii, Niemczech, USA, Japonii, Francji. Aktualnie pełni funkcję koncertmistrza L’Orchestre National d’Île-de-France, z którą koncertuje również jako skrzypek i dyrygent. W 2001 powierzono mu stanowisko profesora-dyrygenta prestiżowego konserwatorium w Wersalu. Jest członkiem wersalskiej Académie des Arts des Sciences Morales, des Lettres et des Arts.

Koncert w cyklu „Mistrzowie Świata” odbędzie się 4 listopada w sali koncertowej przy ul. Podleśnej 2 w Białymstoku.

Aby wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Aleksander Tansman zasłynął jako kompozytor i pianista-wirtuoz. Napisał też książkę. Jaki jest jej tytuł? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

Zaproszenie wygrywa osoba, która prawidłowej odpowiedzi udzeli najszybciej.

OiFP-ECS uczestniczy w programie „Filharmonia. Ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Listopadowe koncerty z wyjątkiem 11 listopada objęte są programem.

Fot. z próby do koncertu M. Heller, OiFP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Rail Baltica – coraz bliżej wygodnych podróży z Białegostoku i Łap

Szybkie i bezpieczne podróże pociągiem oraz lepszy dostęp do...

Koncert „Duety na dwa flety” w OiFP

W piątkowy wieczór przy Podleśnej w Białymstoku Orkiestrę Opery...

Z regionu: Zbuduj niesamowitą maszynę i wygraj indeks na Politechnikę Białostocką

Liczą się kreatywność, ciekawe zastosowania zasad fizyki oraz pasja...

U źródeł kultury – koncert symfoniczny w OiFP

Piątkowy koncert symfoniczny (27 września o godz. 19.00) w...