Reklama

Niesamowity Big Band w OiFP. Po słonecznej stronie jesieni

Data:

- Reklama -

Big Band Opery i Filharmonii Podlaskiej to porywający wokal, pełen wachlarz instrumentów dętych i rozbudowana sekcja rytmiczna. Wspaniałe brzmienie i klimatyczny sceniczny look. Gdy zima nieco natarczywie pogania listopad, odwróćmy się na chwilę w słoneczną stronę jesieni. Okazja do muzycznego spotkania nadarzy się w niedzielę, 20 listopada.

W nowym, przygotowanym specjalnie na tę okazję repertuarze Big Bandu znalazły się piękne i porywające kompozycje H. Manciniego, G. Gershwina, J. Kosmy, P. Beltrána Ruiza i wielu innych. Przeboje muzyki rozrywkowej w oryginalnych oraz nowych aranżacjach Andrzeja Makala, Marcina Nagnajewicza i Mateusza Walacha.

– Big Band jest stosunkowo młodym zespołem w naszej instytucji, jednakże ma już na swoim koncie liczne koncerty – mówi Bartłomiej Łochnicki, członek zespołu. – Bardzo się cieszę, że mogę być jego częścią prawie od samego początku. Muzyka takich wykonawców jak Frank Sinatra, Dean Martin, Nat King Cole czy też współczesny Michael Buble jest mi bardzo bliska. Tym samym możliwość prezentowania jej szerokiej publiczności sprawia mi olbrzymią radość i satysfakcję. Andrzej Makal, który jest kierownikiem oraz aranżerem całego zespołu, dba o wysoki poziom zarówno instrumentalistów, jak i solistów czyli Marty Wiejak, Macieja Nerkowskiego i mój.

W cudowny nastrój wprowadzą publiczność takie hity jak: „Autumn Leaves”, „Sway”, „Stormy Weather”, „On the Sunny Side of the Street”, a przypływ pozytywnych emocji zagwarantują znakomite kompozycje „September” czy pochodząca ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Różowa Pantera” – „It Had Better Be Tonight”. Na pewno nie będzie mgliście, choć usłyszymy „Foggy Day in London Town”, przypomnimy sobie nastrojowy czas spadających kasztanów dzięki utworowi „Kasztany” właśnie, a niebo będzie tylko w kolorze „orange”, dzięki malowniczej kompozycji „Orange Coloured Sky”. Przed nami moc doskonałej muzyki w jesiennej, pozytywnej tonacji.

Zaśpiewają soliści Big Bandu: Marta Wiejak, Bartłomiej Łochnicki oraz Maciej Nerkowski, który poprowadzi koncert. Za kierownictwo muzyczne odpowiada Andrzej Makal.

Big Band Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku (ul Odeska 1) w niedzielę, 20 listopada o godz. 19.00. 

Aby wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Jak nazywała się piosenkarka, która pierwsza wykonała „Kasztany”? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem (wraz z imieniem i nazwiskiem do rezerwacji): redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs zakończy się w momencie przesłania do nas pierwszej prawidłowej odpowiedzi – o czym poinformujemy na stronie.

plakat_20-listopada2016-01

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Rail Baltica – coraz bliżej wygodnych podróży z Białegostoku i Łap

Szybkie i bezpieczne podróże pociągiem oraz lepszy dostęp do...

Koncert „Duety na dwa flety” w OiFP

W piątkowy wieczór przy Podleśnej w Białymstoku Orkiestrę Opery...

Z regionu: Zbuduj niesamowitą maszynę i wygraj indeks na Politechnikę Białostocką

Liczą się kreatywność, ciekawe zastosowania zasad fizyki oraz pasja...