Reklama

O krok od pasa startowego. Wojewoda złożył deklarację

Data:

- Reklama -

Podczas Forum Biznesowego Pogranicza, które w czwartek, 3 listopada rozpoczęło się w Suwałkach, wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski złożył deklarację, że w ciągu kilku dni sfinalizuje sprawę dotyczącą darowizny gruntów pod budowę pasa startowego w naszym mieście.

Sprawa przekazania gruntów potrzebnych pod budowę pasa startowego ciągnie się od dawna. Jak już pisaliśmy wcześniej – starania o grunt sięgają jeszcze czasów poprzedniego prezydenta Suwałk – Józefa Gajewskiego.

Najpierw inwestycję zablokowała perspektywa związana z podatkami. Zamiana nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa o powierzchni ok. 37 ha na nieruchomość stanowiącą własność gminy związana była z koniecznością zapłacenia podatku w wysokości aż 2 mln złotych. Kolejny pomysł, w tej chwili finalizowany, dotyczy przekazania gruntów w formie darowizny.

Brakuje tylko zarządzenia wojewody podlaskiego. Bohdan Paszkowski zadeklarował dziś publicznie, że sprawę gruntów zakończy przed 11 listopada.

Chodzi o działki o powierzchni ok. 37 ha, która przylega do lotniska. Budowę pasa startowego władze miasta wyceniły na około 13,5 mln zł. Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić z budżetu suwalskiego samorządu. W Suwałkach planowana jest budowa pasa o długości ponad 1300 metrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...