Reklama

Pierwsze rozgrywki Reso Football League za nami

Data:

- Reklama -

W piątek, 18 listopada rozpoczęły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Na parkiecie w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 2 licznie zgromadzona publiczność obejrzała dużo dobrej piłki i przeżyła wielkie emocje.

W pierwszym spotkaniu na parkiecie pojawiły się znane z poprzedniej edycji UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA oraz RODZICE I TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu zwycięstwo odnieśli goście, chociaż wynik mógł być zupełnie inny. Drużynę RODZICÓW dwukrotnie przed utratą bramki ratowała poprzeczka. Obie ekipy swoją grą potwierdziły aspiracje do końcowego zwycięstwa w Lidze.

W drugim spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy zespołu 14 DYWIZJON oraz EUROMASTER GNIEDZIEJKO. „Na papierze” faworytem był 14 DYWIZJON, ale parkiet zweryfikował oczekiwania „wojskowych”. Chociaż zaczęło się zgodnie z planem (zdecydowanie najpiękniejsza bramka kolejki Tomasza Bajki) to skończyło się na remisie. 14 DYWIZJON zagrał nieskutecznie, a w końcówce grający w przewadze zawodnicy EUROMASTER (żółta kartka dla Tomasza Jarząbskiego) zdobyli bramkę dającą remis.

Kolejne spotkanie to potyczka debiutantów – ALBATROS RACZKI ze zmienioną w porównaniu z poprzednim sezonem kadrą PEC SUWAŁKI. Mieszanka rutyny z młodością, jaką prezentuje PEC, nie sprostała jednak drużynie z RACZEK. ALBATROS zagrał dobrze taktycznie, wykorzystując jednocześnie sytuacje bramkowe. PEC SUWAŁKI na pewno potrzebuje zgrania, bo potencjał w drużynie jest.

Czwarte spotkanie, które zapowiadało się niezwykle emocjonująco, okazało się meczem do jednej bramki. Powracający do ligi AQUAEL został rozbity 0:6 przez AGRODEALER, drużynę z aspiracjami do zwycięstwa w rozgrywkach. Po dwa gole zdobyli król strzelców poprzednich rozgrywek – Wojciech Mickiewicz oraz równie skuteczny Piotr Gwaj.

W piątym spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy AUTO WIGRY oraz SALAG. Spotkanie rozstrzygnęło się już do przerwy. W pierwszych 12 minutach SALAG zdobył cztery bramki i w drugiej połowie kontrolował przebieg spotkania.

Niezwykłe emocje towarzyszyły ostatniemu spotkaniu I kolejki. Zmierzyły się w nim kolejny debiutant – POLONIA FUTSAL z Raczek oraz AR-TIR. Polonia objęła prowadzenie w pierwszej połowie i prowadziła do…. końcowej syreny. W ostatniej sekundzie meczu doszło jednak do nieprzepisowego zagrania w polu karnym POLONII i drużyna AR-TIR otrzymała zasłużony rzut karny. Do piłki podszedł kapitan, Michał Tumialis i pewnym, silnym uderzeniem pokonał bardzo dobrze broniącego w tym spotkaniu Piotra Kareło. Kapitan AR-TIRu, wytrzymując presję, uratował jeden punkt.

Wyniki I kolejki RESO Suwałki Football League (18.11.2016):

UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA – RODZICE I TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI 0:2 P. Makarewicz, G. Mokry

14 DYWIZJON – EUROMASTER GNIEDZIEJKO 1:1 T. Bajko – A. Łejmel, ż: T. Jarząbski (14 DYWIZJON)

ALBATROS RACZKI – PEC SUWAŁKI 2:1 R. Stojanowski, D. Miłun – T. Dziawer

AQUAEL – AGRODEALER 0:6 P. Zaniewski, W. Mickiewicz 2, P. Gwaj 2, K. Tarlecki

AUTO WIGRY – SALAG 1:4 W. Czereszewski – D. Żołobko, M. Przemielewski, P. Jaworowski, B. Gużewski

AR-TIR – POLONIA FUTSAL 1:1 M. Tumialis (k) – D. Ostaszewski

Zestawienie par II kolejki (25 listopada 2016):
1. 18:30 SALAG – AR – TIR
2. 19:00 AGRODEALER – AUTO WIGRY
3. 19:30 PEC – AQUAEL
4. 20:00 EUROMASTER GNIEDZIEJKO – ALBATROS RACZKI
5. UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA – 14 DYWIZJON
6. RODZICE I TRENERZY AP WIGRY – POLONIA FUTSAL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Suwalczanin najszybszy na Litwie

Podczas odbywającej się 11 września ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw...

W Kinie konesera: Kraina miodu

We wtorek, 10 marca o godz. 19.00 odwiedzający Cinema...

SKB Litpol-Malow w IV rundzie pokonał trzy drużyny po 7:0

Udana wyprawa suwalskich badmintonistów do Poznania. Podopieczni Jerzego Dołhana pokonali...