Reklama

Pierwszy zestaw golfowy, czyli na co zwrócić uwagę

Data:

- Reklama -

Golf jest niezwykle trudną i techniczną dyscypliną sportu, dlatego dobór odpowiedniego sprzętu jest szalenie istotny. Rzecz jasna, satysfakcja wynikająca z piękna gry w golfa całkowicie wynagradza włożony wysiłek. Warto też mieć świadomość, że podczas stawiania pierwszych kroków, nabiera się nawyków, które później ciężko wykorzenić.

Od właściwego zestawu do golfa zależy przede wszystkim komfort gry oraz precyzja uderzeń. Oczywiście, golf na wysokim poziomie wiąże się z koniecznością posiadania wielu różnych kijów, bowiem różnią się one właściwościami. Jednakże na samym starcie warto przeanalizować kilka fundamentalnych kwestii i zagwarantować sobie znacznie mniejsze ryzyko odniesienia kontuzji. Należy pamiętać, że choć golf nie jest sportem kontaktowym, nawet na polu golfowym można uszkodzić niektóre stawy.

Kij do golfa to coś więcej niż dokładne uderzenia

Podstawową kwestią warunkującą zakup odpowiedniego kija do golfa jest świadomość, że wpływa on nie tylko na osiągnięcia i sukcesy sportowe, ale również na właściwą postawę oraz zdrowie kręgosłupa. Zaawansowani zawodnicy przykładają ogromną wagę do długości kija, materiału, z jakiego został wykonany oraz szerokości uchwytu. Wielu z nich decyduje się nawet na specjalne, dedykowane tylko im kije – wykonywane na zamówienie. Wpływ na ich wygląd oraz kształt mają zarówno wspomniane wcześniej czynniki, jak i styl gry danej osoby.

Na szczęście, początkujący – amatorzy nie muszą wydawać fortuny na profilowany sprzęt golfowy, wystarczy bowiem wybrać jeden z kijów produkowanych seryjnie i dostępnych w sklepach. Tym bardziej, że rozpoczynający przygodę z golfem, miłośnicy sportu zazwyczaj nie potrafią określić swojego stylu, a zakres ich umiejętności zmienia się nieustannie. Powinni oni skupić się na dwóch zdecydowanie najistotniejszych parametrach – długości trzonka oraz cenie kija golfowego.

Określenie idealnych, optymalnych wartości najważniejszych parametrów

Aby właściwie określić odpowiednią długość trzonka, należy stanąć z rękami swobodnie zwisającymi wzdłuż ciała, warto włożyć również buty golfowe. Kluczową kwestią jest dokładne zmierzenie odległości od nadgarstka do podłogi – powinno się ustalić średnią z odległości w przypadku obu rąk. Ta średnia to właśnie wymiar, z którego trzeba korzystać, wybierając swój pierwszy kij golfowy.

Poza tym, niebywale istotnym czynnikiem, który również warunkuje zakup konkretnego kija golfowego, jest jego cena. Dlaczego? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę fakt, że sprzęt golfowy nie należy do najtańszych i może się okazać sporym nadwyrężeniem domowego budżetu. Po pierwsze, początkujący gracze często zmieniają swój styl gry z biegiem czasu, co nieustannie definiuje nowe potrzeby w dziedzinie sprzętu. Po drugie, amatorzy zazwyczaj i tak nie są w stanie optymalnie wykorzystać wszystkich parametrów i właściwości danego kija. Po trzecie zaś, zawsze może się okazać, iż golf jest jedynie chwilową pasją, a słomiany zapał uczyni dużą inwestycję całkowicie niepotrzebną.

Autorem porad jest JacekCzech.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane