Reklama

Suwalscy karatecy przywieźli dwa medale Mistrzostw Polski

Data:

- Reklama -

W sobotę, 12 listopada w Szczecinku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. W zawodach wystartowało 122 zawodników z 35 klubów karate z całej Polski. Suwalski Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzech zawodników: Michał Karpowicz, Damian Biłbak i Daniel Biłbak.

Źródło: Marek Krejpcio

Zawodnicy startowali w przedziale wiekowym 18 – 21 lat.  Damian Biłbak wygrał wszystkie swoje pojedynki i został Mistrzem Polski w kategorii kumite młodzieżowców do 65 kg.

– Damian po raz pierwszy wystartował na imprezie w tym przedziale wiekowym, zostając Mistrzem potwierdził tylko swój potencjał, jako zawodnika – komentuje Marek Krejpcio z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Drugi medal zdobył Michał Karpowicz, zajął 3 miejsce w kata młodzieżowców. Michał po raz drugi stanął na podium młodzieżowców w konkurencji kata, potwierdzając tym samym, że jest jednym z czołowych zawodników kata w kraju.

Trzeci zawodnik – Daniel Biłbak wrócił bez medalu. – Związane jest to z kontuzją odniesioną podczas Reso Gali Karate, która odbyła się tydzień wcześniej w Suwałkach. Z powodu niewyleczonej stopy, Daniel musiało zrezygnować z walk kontaktowych – dodaje Marek Krejpcio.

Damian i Daniel wystartowali też w kategorii kata. Damian zajął czwarte miejsce, tuż za Michałem, a Daniel był szósty.

W dniach 25-26 listopada sześcioro suwalskich zawodników wystartuje w Bułgarii na Mistrzostwach Europy Kadetów i Młodzieżowców.

Fot. Suwalski Klub Karate Kyokushin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Sukces suwalskich karateków w Mielnie

28 stycznia w Mielnie odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji...

Medale karateków w Radzyminie

W weekend, 27-28 listopada w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa...

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Suwalczanin najszybszy na Litwie

Podczas odbywającej się 11 września ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw...