Reklama

Szukali efektywnego modelu edukacji

Data:

- Reklama -

Modelu edukacji, który prowadzi do sukcesu poszukiwali w piątek (18.11.16) naukowcy, lokalni przedsiębiorcy i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Autor: Dawid Harasim, PWSZ w Suwałkach

W seminarium naukowym („Potencjał i kompetencje w planowaniu rozwoju społeczno-zawodowego. W poszukiwaniu modelu edukacji do sukcesu”) uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, doradcy zawodowi, konsultanci Centrum Edukacji Nauczycieli, wykładowcy PWSZ oraz właściciele lokalnych firm.

Ci ostatni mówili między innymi o modelu pracownika, którego stale poszukują. – Ważne jest przede wszystkim podejście młodego człowieka do swoich obowiązków i pokora – mówił Mirosław Szyszko, suwalski przedsiębiorca. – Oprócz kompetencji i konkretnego przygotowania do zawodu, ważne są też tzw. kompetencje transferowane, czyli ponadzawodowe (m. in. odpowiedzialność, kultura osobista, gotowość do zmian, szacunek, czy zdolność samokształcenia) – podkreślili doradcy zawodowi.

O wykorzystaniu Podlaskiej Platformy Edukacyjnej i Laboratorium Innowacji i-lab, które mają służyć promocji kształcenia zawodowego wspominali z kolei Andrzej Staszczyk i Danuta Moroz – konsultanci CEN w Suwałkach. Marta Matusiewicz z Biura Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach opowiadała o misji, zadaniach i obszarach działania Akademickiego Biura Karier, a Mariola Ciborowska z Powiatowego Urzędu Pracy – o usługach i instrumentach rynku pracy adresowanych do młodych.

Druga część rozważań dotyczyła natomiast efektywnego radzenia sobie w sytuacjach społeczno-zawodowych. Wykładowcy PWSZ poruszyli kwestę zachowań twórczych, wspieraniu rozwoju inteligencji wielowymiarowej i innowacyjności w perspektywie rozwoju kariery zawodowej.

Organizatorem seminarium był Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Płatne praktyki już za nimi

Tylko trzy zadania zawodowe dzielą studentów od zaliczenia pilotażowych...

Zajęcia w wirtualnej rzeczywiści, czyli technologia przyszłości w PWSZ

Student wchodzi do przestronnego pomieszczenia. Za biurkiem widzi mężczyznę...

Najmłodsi studenci PWSZ rozpoczęli przygodę z nauką

W ostatnią sobotę września indeksy odebrali najmłodsi studenci suwalskiej...

Dzień otwarty PWSZ w Suwałkach

We wtorek, 4 kwietnia w godzinach 10:00 – 15.00 Państwowa...