Za nami druga kolejka Reso Suwałki Football League (fotorelacja)

0
360

W drugiej kolejce RESO Suwałki Football League, która w miniony piątek odbyła się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, rozegranych zostało pięć spotkań.

Mecz RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI – POLONIA FUTSAL został przełożony i odbędzie się w pierwszy grudniowy piątek po rozegraniu wszystkich spotkań III kolejki RSFL.

Na początku II kolejki na parkiet wybiegły drużyny SALAG oraz AR-TIR. Od pierwszej minuty do zdecydowanych ataków ruszyli goście, którzy po żółtej kartce dla Krystiana Adamejta w końcówce pierwszej połowy przystąpili do oblężenia bramki SALAGU. Nieskuteczność oraz świetna postawa w bramce SALAGU Kamila Szczeciny pozwoliły Biało – Czerwonym przetrwać pierwsze dwanaście minut i zaatakować od początku drugiej połowy. Dwie skuteczne akcje wystarczyły SALAGOWI do zdobycia bramek i zdobycia kolejnych trzech punktów. W samej końcówce spotkania czerwoną kartką został ukarany Marek Kunicki z AR-TIRU, który nieprzepisowo powstrzymywał zawodnika SALAGU wychodzącego na czystą pozycję.

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny AGRODEALER oraz AUTO WIGRY. AGRODEALER pokazał, że będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach, pokonując wysoko AUTO WIGRY 6:0. To spotkanie mogło potoczyć się inaczej, gdyby AUTO WIGRY w pierwszej połowie zagrały skuteczniej. W końcówce kibice przecierali oczy ze zdumienia, kiedy to zawodnicy z łatwością przedostali się kilkakrotnie pod bramkę AGRODEALERA, ale ani razu nie potrafili skierować piłki do siatki. Trzy gole w tym meczu zdobył Piotr Gwaj, który został samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych.

Po tym spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy PEC oraz AQUAEL, którzy zagrali o pierwsze punkty w Lidze. Te powędrowały do PECU, który po zaciętym spotkaniu zwyciężył 2:1. Do przerwy to AQUAEL prowadził, ale w drugiej połowie dwa razy zawodnicy PECU skierowali piłkę do bramki strzeżonej przez obchodzącego w tym dniu 20-te urodziny Arkadiusz Szczerbowskiego.

W kolejnym spotkaniu kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli grad goli. Spotkanie EUROMASTER GNIEDZIEJKO – ALBATROS RACZKI zakończyło się wysokim zwycięstwem ŻÓŁTO – NIEBIESKICH, którzy zaaplikowali gościom z RACZEK aż 9 bramek, tracąc zaledwie jedną. EUROMASTER GNIEDZIEJKO nawet przez chwilę nie był zagrożony, a swoim występem udowodnił, że remis w I kolejce z 14 DYWIZJONEM nie był przypadkiem. EUROMASTER GNIEDZIEJKO z taką grą, jaką zaprezentował w dwóch pierwszych kolejkach pokazał, że ma wysokie aspiracje i może w rozgrywkach namieszać.

W ostatnim spotkaniu zmierzyły się UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA oraz 14 DYWIZJON. „Piłkarskie szachy” przyniosły skromne zwycięstwo 1:0 „Żołnierzom” po golu Artura Staniszewskiego, który zaledwie chwilę wcześniej pojawił się na parkiecie. Kapitalny mecz w bramce 14 DYWIZJONU rozegrał Karol Piaścik, który jeszcze w poprzedniej edycji strzegł bramki „RUTKI”. To właśnie jego interwencje w dużej mierze przyczyniły się do zdobycia trzech punktów przez drużynę grającą w Biało – Czerwonych strojach.

Po dwóch kolejkach na czele tabeli z kompletem punktów pozostają AGRODEALER, który nie stracił nawet bramki oraz SALAG.

Wyniki II kolejki RESO Suwałki Football League:

SALAG – AR – TIR 2:0 (0:0) – B. Gużewski, P. Stasiński; ż: K. Adamejt (SALAG), cz: M. Kunicki (AR-TIR)
AGRODEALER – AUTO WIGRY 6:0 (2:0) – W. Mickiewicz 2, P. Gwaj 3, A. Zaniewski
PEC – AQUAEL 2:1 (0:1) – R. Łowczyński, T. Dziawer – W. Bil
EUROMASTER GNIEDZIEJKO – ALBATROS RACZKI 9:1 (5:1) – M. Bissak 2, D. Łukowski 2, A. Łejmel 3, P. Łoboda, P. Leszczyński – R. Szypulski, ż: P. Łoboda (EUROMASTER GNIEDZIEJKO)
UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA – 14 DYWIZJON 0:1 (0:0) – A. Staniszewski

Zestawienie par III kolejki RESO Suwałki Football League (02.12.2016):
18:30 AQUAEL – EUROMASTER GNIEDZIEJKO
19:00 AUTO WIGRY – PEC
19:30 AR – TIR – AGRODEALER
20:00 POLONIA FUTSAL – SALAG
20:30 14 DYWIZJON – RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI
21:00 ALBATROS RACZKI – UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA
21:30 RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI – POLONIA FUTSAL (zaległy)

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Leave a Reply