Reklama

Za nami druga kolejka Reso Suwałki Football League (fotorelacja)

Data:

- Reklama -

W drugiej kolejce RESO Suwałki Football League, która w miniony piątek odbyła się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, rozegranych zostało pięć spotkań.

Mecz RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI – POLONIA FUTSAL został przełożony i odbędzie się w pierwszy grudniowy piątek po rozegraniu wszystkich spotkań III kolejki RSFL.

Na początku II kolejki na parkiet wybiegły drużyny SALAG oraz AR-TIR. Od pierwszej minuty do zdecydowanych ataków ruszyli goście, którzy po żółtej kartce dla Krystiana Adamejta w końcówce pierwszej połowy przystąpili do oblężenia bramki SALAGU. Nieskuteczność oraz świetna postawa w bramce SALAGU Kamila Szczeciny pozwoliły Biało – Czerwonym przetrwać pierwsze dwanaście minut i zaatakować od początku drugiej połowy. Dwie skuteczne akcje wystarczyły SALAGOWI do zdobycia bramek i zdobycia kolejnych trzech punktów. W samej końcówce spotkania czerwoną kartką został ukarany Marek Kunicki z AR-TIRU, który nieprzepisowo powstrzymywał zawodnika SALAGU wychodzącego na czystą pozycję.

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny AGRODEALER oraz AUTO WIGRY. AGRODEALER pokazał, że będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach, pokonując wysoko AUTO WIGRY 6:0. To spotkanie mogło potoczyć się inaczej, gdyby AUTO WIGRY w pierwszej połowie zagrały skuteczniej. W końcówce kibice przecierali oczy ze zdumienia, kiedy to zawodnicy z łatwością przedostali się kilkakrotnie pod bramkę AGRODEALERA, ale ani razu nie potrafili skierować piłki do siatki. Trzy gole w tym meczu zdobył Piotr Gwaj, który został samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych.

Po tym spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy PEC oraz AQUAEL, którzy zagrali o pierwsze punkty w Lidze. Te powędrowały do PECU, który po zaciętym spotkaniu zwyciężył 2:1. Do przerwy to AQUAEL prowadził, ale w drugiej połowie dwa razy zawodnicy PECU skierowali piłkę do bramki strzeżonej przez obchodzącego w tym dniu 20-te urodziny Arkadiusz Szczerbowskiego.

W kolejnym spotkaniu kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli grad goli. Spotkanie EUROMASTER GNIEDZIEJKO – ALBATROS RACZKI zakończyło się wysokim zwycięstwem ŻÓŁTO – NIEBIESKICH, którzy zaaplikowali gościom z RACZEK aż 9 bramek, tracąc zaledwie jedną. EUROMASTER GNIEDZIEJKO nawet przez chwilę nie był zagrożony, a swoim występem udowodnił, że remis w I kolejce z 14 DYWIZJONEM nie był przypadkiem. EUROMASTER GNIEDZIEJKO z taką grą, jaką zaprezentował w dwóch pierwszych kolejkach pokazał, że ma wysokie aspiracje i może w rozgrywkach namieszać.

W ostatnim spotkaniu zmierzyły się UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA oraz 14 DYWIZJON. „Piłkarskie szachy” przyniosły skromne zwycięstwo 1:0 „Żołnierzom” po golu Artura Staniszewskiego, który zaledwie chwilę wcześniej pojawił się na parkiecie. Kapitalny mecz w bramce 14 DYWIZJONU rozegrał Karol Piaścik, który jeszcze w poprzedniej edycji strzegł bramki „RUTKI”. To właśnie jego interwencje w dużej mierze przyczyniły się do zdobycia trzech punktów przez drużynę grającą w Biało – Czerwonych strojach.

Po dwóch kolejkach na czele tabeli z kompletem punktów pozostają AGRODEALER, który nie stracił nawet bramki oraz SALAG.

Wyniki II kolejki RESO Suwałki Football League:

SALAG – AR – TIR 2:0 (0:0) – B. Gużewski, P. Stasiński; ż: K. Adamejt (SALAG), cz: M. Kunicki (AR-TIR)
AGRODEALER – AUTO WIGRY 6:0 (2:0) – W. Mickiewicz 2, P. Gwaj 3, A. Zaniewski
PEC – AQUAEL 2:1 (0:1) – R. Łowczyński, T. Dziawer – W. Bil
EUROMASTER GNIEDZIEJKO – ALBATROS RACZKI 9:1 (5:1) – M. Bissak 2, D. Łukowski 2, A. Łejmel 3, P. Łoboda, P. Leszczyński – R. Szypulski, ż: P. Łoboda (EUROMASTER GNIEDZIEJKO)
UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA – 14 DYWIZJON 0:1 (0:0) – A. Staniszewski

Zestawienie par III kolejki RESO Suwałki Football League (02.12.2016):
18:30 AQUAEL – EUROMASTER GNIEDZIEJKO
19:00 AUTO WIGRY – PEC
19:30 AR – TIR – AGRODEALER
20:00 POLONIA FUTSAL – SALAG
20:30 14 DYWIZJON – RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI
21:00 ALBATROS RACZKI – UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA
21:30 RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI – POLONIA FUTSAL (zaległy)

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

RESO Suwałki Football League: Salag z tytułem mistrza

RESO Suwałki Football League – rozgrywki amatorskiej halowej piłki...

VI kolejka RESO Suwałki Football League

Wyjątkowo w sobotę odbyła się VI kolejka RESO Suwałki...

Suwalska Liga Bowlingowa

  Suwalska Liga Bowlingowa. Sudowia była bezkonkurencyjna Sudowia zdominowała siódmą edycję...

Strybe najlepszy

Tomasz Strybe został najlepszym zawodnikiem III kolejki RESO Suwałki...