Biznes za milion złotych – pierwsze zgłoszenia wpłynęły do konkursu

0
388
biznesmen, linia mety

Są już pierwsi śmiałkowie gotowi podjąć wyzwanie i rozwinąć skrzydła w biznesie. Choć program „Rozwiń Skrzydła” wystartował zaledwie przed dwoma tygodniami, to już cieszy się znacznym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęły pierwsze propozycje innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych.

Program zainicjowany przez spółkę TEDI, właściciela marki „Vodka Szelment”, ma na celu popularyzację przedsiębiorczości. Nagrodą za najlepszy pomysł zgłoszony do konkursu jest założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, pakiet pełnego wsparcia związanego z obsługą księgową, marketingiem, logistyką i organizacją, ale przede wszystkim dokapitalizowanie projektu w kwocie nawet miliona złotych brutto!

– Dzwonią do nas osoby z całego kraju, zadając przy tym szereg dodatkowych pytań odnośnie warunków i możliwości wzięcia udziału w programie. Mamy też już pierwsze zgłoszenia. Na razie nie chcemy zdradzać szczegółów, ale powiem tylko, że pomysły, które do tej pory do nas trafiły są… dość odważne, a na pewno innowacyjne. I właśnie o to nam chodzi! – mówi Łukasz Stoliński z Tedi.

Konkurs „Rozwiń Skrzydła” jest skierowany do każdego dorosłego Polaka. I nie ma tu znaczenia status zawodowy uczestnika. – Zachęcamy do udziału wszystkich, niezależnie od tego czy studiują, pracują, są aktualnie bez pracy, czy też prowadzą już własną działalność. Liczy się tylko poziom innowacyjności pomysłu i kreatywność autora – wyjaśnia Stoliński.

Brak jest również ograniczeń jeśli chodzi o branżę czy też typ biznesu. Mogą to być typowe firmy on-line, ale również przedsięwzięcia usługowe, handlowe lub produkcyjne realizowane tradycyjnie. Jedynym wyjątkiem jest branża spożywcza, która z uwagi na bliski związek z nią organizatora jest mu szczególnie bliska. Dlatego propozycje dotyczące właśnie tej szeroko pojętej branży będą dodatkowo punktowane.

Czasu na przemyślenie swojej pomysłu i wysłanie zgłoszenia zostało jeszcze sporo – prawie dwa miesiące. Można to bowiem uczynić do końca stycznia. W pierwszej fazie należy pobrać ze strony RozwinSkrzydla.biz formularz zgłoszeniowy i umieścić w nim podstawowe informacje na temat biznesowego pomysłu. Kolejnym etapem będą obrady komisji konkursowej. Uczestnicy drugiego etapu otrzymają szansę prezentacji swoich założeń przed komisją, która podda ocenie zarówno przedstawiony plan, jak i sposób prezentacji pomysłu. Zwycięzcę poznamy w kwietniu przyszłego roku.

Leave a Reply