Reklama

Choinka z perłami zamiast bombek. Boże Narodzenie na świecie w liczbach

Data:

- Reklama -

Zegarki i pierścionki wiszące na najdroższej na świecie choince to jeden z pomysłów na promocję hotelu i zachwycenie swoich gości. Niektórzy jednak od zapachu i podziwiania zielonego drzewka wolą spędzić święta w brazylijskich upałach, gdzie średnia temperatura w grudniu przekracza 30 stopni Celsjusza. Co jeszcze warto wiedzieć o świętach w różnych zakątkach świata?

Gdyby święty Mikołaj chciał odwiedzić w wigilijny wieczór wszystkie kraje na świecie, w każdym mógłby spędzić maksymalnie 7 minut…

700 kg indyka na francuskim świątecznym stole

Jak głosi znane przysłowie: „co kraj, to obyczaj”. Można je z powodzeniem odnieść również do świątecznych zwyczajów kulinarnych. Aż 49% Polaków nie wyobraża sobie wigilijnego wieczoru bez dań rybnych. Pudding to słynny bożonarodzeniowy angielski smakołyk. W czasie świąt Brytyjczycy zjadają aż 25 milionów sztuk tego tradycyjnego dania. Amerykanie nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia bez szynki. W Stanach Zjednoczonych na rodzinnych stołach królują również pokaźnych rozmiarów indyki, których zjada się tam w czasie świąt aż 22 miliony.

We Francji na wigilijnym stole królują owoce morza, m.in. ostrygi i ryby. Trudno jednak wyobrazić sobie francuskie Boże Narodzenie bez przysmaku większości mieszkańców tego kraju, czyli pasztetu strasburskiego – kultowego foie gras. Francuzi każde danie spożywają wraz z odpowiadającym mu winem, a wigilijną kolację rozpoczynają od toastu wznoszonego kieliszkiem szampana. W czasie świąt wszyscy Francuzi spożywają w ciągu jednej minuty aż 270 kg ostryg, 700 kg indyka i 97 kg pasztetu, a to jeszcze nie wszystko.

Najdroższa choinka z perłami zamiast bombek

Dział marketingu Emirates Palace, luksusowego hotelu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wpadł na pomysł promowania miejsca dzięki najdroższemu na świecie drzewku bożonarodzeniowemu. W hotelu w Abu Dhabi w 2010 roku stanęła choinka, która wraz z ozdobami kosztowała aż 11 026 900 dolarów. Za samo 13-metrowe zielone drzewko zapłacono 10 tysięcy dolarów, zaś ponad 11 milionów pochłonęły ozdoby ze złota, diamentów, pereł, szafirów i szmaragdów. Perły zamiast bombek to nie wszystko. Na zielonym drzewku zawisły również zegarki, kolczyki, złote bransoletki, pierścionki i naszyjniki. Chociaż zielone drzewko to symbol chrześcijańskich świąt, różnice kulturowe nie przeszkodziły Emiratczykom w stworzeniu choinki będącej symbolem uwielbianego przez nich przepychu.

Źródło: www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/swiateczna-podroz-dookola-globu.html

swieta_infografika
Źródło: http://www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/swiateczna-podroz-dookola-globu.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O tym, jak to dawniej świętowano

Obowiązkowo karp na stole, jako jedna z dwunastu potraw,...

Choinka w Anglii i pierogi w Palermo – reprezentanci Polski o piłkarskich świętach

Generalne porządki, przygotowanie kolacji wigilijnej, przystrajanie choinek i pakowanie...

10 popkulturowych ciekawostek związanych ze świętami

Jaka piosenka świąteczna jest najpopularniejsza? Skąd w popkulturze postać...

Świąteczne wydatki Polaków – pożyczamy czy oszczędzamy?

Ile wydamy w tym roku na święta Bożego Narodzenia?...