Reklama

Dramatyczny zaprasza na spotkanie z Gombrowiczem i jego światem

Data:

- Reklama -

„Trans-Atlantyk” – najnowszy spektakl Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku widzowie ponownie będą mogli zobaczyć w sylwestrowy wieczór oraz w kolejnych dniach – już po Nowym Roku.

„Trans-Atlantyk” jest swoistym pamiętnikiem Witolda Gombrowicza z początku jego pobytu na emigracji w Argentynie. To opowieść o indywidualności artysty, szerzej – jednostki, uwikłanej w rozmaite społeczne relacje, a także próba odmitologizowania historii, zdjęcia narodowego jarzma z jednostki, uczynienia jej wolną i w pełni odpowiedzialną za swoje działania.

Premiera spektaklu w reżyserii Jacka Jabrzyka odbyła się 17 grudnia. Przedstawienie zostało pozytywnie przyjęte zarówno przez widzów, jak i recenzentów. W „Trans-Atlantyku” grają aktorzy Teatru Dramatycznego: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Ewa Palińska, Katarzyna Siergiej, Monika Zaborska-Wróblewska, Bernard Bania, Krzysztof Ławniczak, Rafał Olszewski, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Piotr Półtorak, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz, Franciszek Utko oraz gościnnie: Andrzej Kłak, Miłosz Pietruski i Karol Smaczny.

Dlaczego warto zobaczyć powieść Gombrowicza przeniesioną na scenę Teatru Dramatycznego, wyjaśnia aktor Marek Tyszkiewicz. – Gorąco zapraszam na nasz spektakl „Trans-Atlantyk”. Reżyser Jacek Jabrzyk w swojej adaptacji tekstu świetnie wytropił cyniczno-żartobliwe myślenie Gombrowicza o Polsce, Polakach i o samym sobie. Na scenie pojawiają się postaci, z których można i należy się śmiać, czyli jest wesoło, a nawet bardzo wesoło, gdy aktorzy improwizując kpią sami z siebie. A gdy pośmiejecie się z Polaków nieudaczników, z nieskrępowanego w sposobie bycia grubasa na szpilkach, z pająkowatego głównego bohatera, może pomyślicie jakim Polakiem wy chcecie być. Zapraszam do oglądania, do śmiechu i do myślenia – zachęca aktor.

Widzowie ponownie będą mieli okazję zobaczyć spektakl w sylwestrowy wieczór oraz w trakcie kolejnych pokazów: 13, 14 i 15 stycznia oraz 3, 4 i 5 lutego.

W Sylwestra na widzów będzie czekała lampka szampana oraz specjalnie przygotowane na tę okazję niespodzianki, przekazane przez partnerów wieczoru: Olejowy Raj, Poema Cafe, Maison du Cafe, Super Shine – automyjnię, Kontri, Pigeon, Jumper Park, Tokaj – Restaurację Węgierską, Męskie muchy – Petite Decor, Tanią książkę – księgarnię internetową, Starą Mydlarnię, Cukiernię Sowa, Tanoshi – Japanese Restaurant & Sushi Bar, PSS „Społem”, Imperium – Solarium Słoneczne, Maslove – masło 100% orzechowe, Instytut Kosmetologii Jeunesse, Z Pieca – dania kresowe oraz Tartalinę.

Bilety na Sylwestra w cenie 120 zł oraz 100 zł dla emerytów i rencistów dostępne są wciąż w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej. Szczegółowe informacje na temat kolejnych przedstawień dostępne są na stronie internetowej Teatru.

Dzięki uprzejmości Teatru im. A. Węgierki nasi czytelnicy mogą wygrać zaproszenie dla 2 osób na spektakl w dniu 14 stycznia o godz. 16.00. Aby zaproszenie wygrać, należy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Na pokładzie jakiego transatlantyku Witold Gombrowicz dotarł do Argentyny? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Zaproszenie wygrywa osoba, która prawidłowej odpowiedzi udzieli jak najszybciej. O tym fakcie uczestnik/uczestniczka konkursu zostanie powiadomiona mailem.

Fot. Bartek Warzecha, Teatr Dramatyczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Rail Baltica – coraz bliżej wygodnych podróży z Białegostoku i Łap

Szybkie i bezpieczne podróże pociągiem oraz lepszy dostęp do...

Pod naszym patronatem: Teatr Dramatyczny w Białymstoku podsumowuje sezon

W niedzielny wieczór (14 czerwca) Teatr Dramatyczny im. Aleksandra...

Pod naszym patronatem: Marek Gierszał reżyseruje w Dramatycznym „Pensjonat Pana Bielańskiego”

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...