Reklama

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego prowadzą warsztaty w szkołach

Data:

- Reklama -

W ramach VII edycji „Białej Wstążki” w Suwałkach funkcjonariusze Aresztu Śledczego prowadzą warsztaty edukacyjne „Stop przemocy” w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich. Odwiedzają uczniów w suwalskich placówkach i w powiecie.

Autor: por. Małgorzata Błażewicz

Wychowawcy z suwalskiego aresztu już od 30 listopada spotykają się z uczniami wszystkich szczebli edukacyjnych. Omawiają z uczniami zjawisko agresji, przemocy, analizują poszczególne rodzaje przemocy oraz konsekwencje negatywnych zachowań. Rozmawiają o przemocy w szkole, w środowisku rówieśniczym, w rodzinach. Dyskutują o cyberprzemocy, o przemocy wobec dziewcząt i dorosłych kobiet. Wspólnie szukają pozytywnych rozwiązań. Funkcjonariusze przekazują także informacje, w jaki sposób należy reagować na sytuacje problemowe, gdzie szukać pomocy i wsparcia. Warsztaty prowadzone są aktywizującymi metodami, co sprzyja przyswajaniu wiedzy przez uczniów, wpływa na ich duże zaangażowanie, efektywność działań, otwartość i kreatywność.

Uczniowie chętnie uczestniczą w warsztatach, dzielą się spostrzeżeniami i refleksjami. Niejednokrotnie zauważają, że przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. Spotkania funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Suwałkach z uczniami i wspólne warsztaty mają na celu uświadamianie młodych ludzi, czym jest przemoc i jak jej przeciwdziałać. Służba Więzienna wspólnie z pedagogami szkolnymi chce poprzez edukację najmłodszych osób uświadamiać, że należy reagować na przemoc  i nie pozostawać obojętnym wobec tego zjawiska.

Ostanie spotkanie warsztatowe w szkole odbędzie się 16 grudnia, w dzień kończący kampanię VII suwalskiej edycji „Białej Wstążki”.

Fot. Areszt Śledczy w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...