Park Technologiczny spogląda na wschód – będą kolejne spotkania biznesowe i kurs j. rosyjskiego

0
104
Fot. Niebywałe Suwałki, arch.

Cykl spotkań pod hasłem „Kierunek Wschód”, organizowany w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach, doczeka się kontynuacji. Dodatkowo, w technoparku zostanie zorganizowany kurs języka angielskiego – w atrakcyjnej cenie.

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach w 2016 roku zrealizował szereg działań, które zmierzają do wykorzystania przygranicznego położenia Suwałk, aktywnie wspierając przedsiębiorców w rozpoczęciu lub rozwijaniu współpracy międzynarodowej.

– Międzynarodowa Konferencja Branży Surowców Wtórnych z udziałem blisko 180 przedsiębiorców zza wschodniej granicy, spotkania B2B podczas Forum Biznesowego Pogranicza, w którym uczestniczyło blisko 250 przedsiębiorców z Polski, Litwy i Białorusi, nawiązanie współpracy z Polsko-Kazachską Izbą Handlowo-Przemysłową, którego pierwszym owocem było spotkanie przybliżające ciekawie rozwijający się rynek w Kazachstanie, czy też pomoc w poszukiwaniu partnerów zagranicznych w ramach działającego w Parku Ośrodka Sieci Enterprise Europe Network to tylko niektóre inicjatywy, jakie udało nam się przeprowadzić w tym roku – mówi Rafał Peszka, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.

„Kierunek Wschód”, inicjatywa informacyjno-biznesowa, która zrodziła się w PNTPW, już wkrótce zaowocuje rozmowami i spotkaniem na temat Białorusi i możliwości wykorzystania potencjału handlowego z tym krajem.

Aby ułatwić “spoglądanie” na kraje wschodnie, w technoparku, już w lutym 2017 r., rozpocznie się płatny kurs języka rosyjskiego.

– Przygraniczne położenie oraz rozwijający się handel ze wschodem powoduje, iż większość podlaskich przedsiębiorców styka się z przybyszami zza wschodniej granicy. Kraje należące razem z Rosją do unii celnej (Białoruś, Kazachstan, Armenia, itp.) to także potężny i prężnie rozwijający się rynek dający olbrzymie możliwości młodym przedsiębiorcom. Aby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstw jakie dają nam relacje ze wschodem, niezbędna jest sprawna komunikacja w języku rosyjskim. Pomoże w tym kurs językowy, który będę miała przyjemność prowadzić raz na dwa tygodnie w Parku Naukowo-Technologicznym – mówi Halina Chodakowska, tłumacz przysięgły i szkoleniowiec języka rosyjskiego.

Zajęcia będą oparte na ćwiczeniach konwersacyjnych. Oprócz nauki języka, kursanci zapoznają się też z historią i kulturą rosyjską. Więcej informacji o kursie na stronie PNTPW – tam też znajduje się formularz zgłoszeniowy.

W ostatnim tygodniu 2016 roku w Parku Naukowo-Technologicznym zostaną przeprowadzone warsztaty z zakresu marketingu i promocji w mediach społecznościowych. Spotkania są bezpłatne.

Więcej informacji na stronie PNTPW i w naszym kalendarzu.

Warsztaty „Firma na Facebooku. Jak efektywnie prowadzić działania promocyjne w Social Media” w PNTPW w Suwałkach

Warsztaty marketingowe „Podstawy Public Relations w nowoczesnej firmie” w PNTPW w Suwałkach

Dodaj komentarz