Suwalczanie ze stypendium marszałka

Miasto44, Filip Szczepkowski
Na zdj. Filip Szczepkowski, arch.

W gronie 70 uczniów uzdolnionych artystycznie, którzy otrzymają stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego, znalazły się też dwie osoby z Suwałk. Są też uczniowie z Puńska i Augustowa, choć przeważają stypendyści ze stolicy województwa.

Gabriela Krakowska z Puńska, suwalczanie Magdalena Lewoc, uczennica klasy organów i Filip Szczepkowski, młody aktor znany z serialu „Hotel 52” i filmu „Miasto’44” – niedawno wcielił się w rolę Psa w sztuce „Pustostan” Maliny Prześlugi, wystawionej w Suwalskim Ośrodku Kultury oraz Weronika Sobolewska Weronika z Augustowa to uczniowie z naszego subregionu, którzy trafili na listę utalentowanych młodych ludzi stworzoną przez Komisję ds. przyznawania stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie. Każdy ze stypendystów – począwszy od stycznia 2017 roku będzie otrzymywał co miesiąc, do końca roku 250 zł (brutto).

Magda Lewoc, Suwałki, organy
Na zdj. Magdalena Lewoc, arch. prywatne.

Uroczysta gala, podczas której uczniowie otrzymają decyzje o przyznaniu stypendiów, odbędzie się pod koniec stycznia 2017 roku w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1.

Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie ustanowione zostały w 2005 roku. W pierwszych latach przyznawano po 30 stypendiów rocznie, w 2010 roku pulę zwiększono do 45, a w roku 2011 do 60 stypendiów. W roku 2015 Sejmik Województwa Podlaskiego zwiększył pulę stypendiów do 70. W ciągu 12 lat w gronie nagrodzonych znalazło się 605 stypendystów, przy czym wielu z nich otrzymało stypendia kilkakrotnie.

Dodaj komentarz