Reklama

Suwalska PWSZ zyskała wsparcie uczelni ze stolicy

Data:

- Reklama -

Współpracę z Politechniką Warszawską, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego oraz Wojskową Akademią Techniczną rozpoczęła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach.

Jak tłumaczy Dawid Harasim, rzecznik PWSZ w Suwałkach – porozumienie o współpracy, podpisane w ostatni poniedziałek przez dr Martę Wiszniewską, rektor PWSZ oraz prof. dr hab. Natalię Golnik, dziekan Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, obejmuje między innymi wymianę doświadczeń, pomoc w zakresie sporządzania i realizacji programów nauczania, wspólne projekty badawcze, organizowanie konferencji czy wymianę nauczycieli akademickich.

– Współpraca ma przyczynić się również do otwarcia w PWSZ specjalizacji związanej z mechatroniką, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnych przedsiębiorców – podkreśla Harasim.

W przypadku Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i PWSZ został podpisany list intencyjny o współpracy. Chodzi  o uruchomienie w Suwałkach kształcenia związanego z szeroko rozumianą technologią drewna (studia podyplomowe, kurs lub specjalizacja). W trakcie listopadowego Forum Biznesowego Pogranicza – międzynarodowego spotkania, które odbyło się w Parku Naukowo-Technologicznym, przedsiębiorcy z branży podkreślali, jak istotne jest kształcenie specjalistów w tym zakresie.

Jedno ze spotkań w Warszawie związane było także z nawiązaniem współpracy z Wojskową Akademią Techniczną – współdziałanie pozwoli przyspieszyć w PWSZ pracę nad otwarciem kierunku logistyka oraz usprawnić kształcenie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Jak dodaje rzecznik PWSZ – władze suwalskiej uczelni miały też możliwość spotkania się z przedstawicielami firmy „Festo”, która zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyki przemysłowej, automatyzacji procesów, w obszarze jej działalności jest także opracowywanie programów szkoleń i edukacji w przemyśle.

Fot. PWSZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...