Sylwester z włoską piosenką i pod gwiazdami – z DJ-ami

0
185
Ciao, ciao bambina - źródło: oficjalny fanpage artysty.

Ostatni wieczór 2016 roku suwalczanie będą mogli spędzić w Suwalskim Ośrodku Kultury na muzycznym spektaklu inspirowanym życiem Marino Mariniego. Na Placu Marii Konopnickiej również zapowiada się muzyczny wieczór.

W sobotę, 31 grudnia o godz. 21.30 w Suwalskim Ośrodku Kultury (Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5) publiczność usłyszy znane włoskie i polskie piosenki. Wykona je Nicola Palladini.

“Ciao, ciao, bambina” – to tytuł muzycznego spektaklu oraz słowa jednego z wielkich przebojów Marino Mariniego, piosenkarza i kompozytora, którego szczyt popularności przypadł na lata 50. i 60. XX wieku. Wspomnienie Mariniego przywoła Nicola Palladini, aktor musicalowy, reżyser i współautor scenariusza spektaklu, który swoją sceniczną opowieść zamieni w podróż przez historię ponad trzydziestu lat włoskiej piosenki.

W czasie trwającego ponad godzinę spektaklu będzie można usłyszeć wiele szlagierów, znanych z wykonań także innych popularnych piosenkarzy, takich jak: Toto Cotugno, Adriano Celentano, Domenico Modugno, Fred Buscaglione czy Pat Boon: „Tu vuo fa l’americano”, „L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, „O sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „Guarda che luna”, „That’s amore”, „Mambo italiano”, „Quando, quando, quando”, „Buonasera signorina”, „Arrivederci Roma” i – oczywiście – „Nie płacz, kiedy odjadę”.

Nicola Palladini po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio. Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu “The Rocky Horror Show” w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: “Welcome to the Machine” The Pink Floyd Rock Show w roli Frank the Producer, “Alicja w Krainie Czarów” w roli Szalonego Kapelusznika, “Across the Universe”, “Marcelino, chleb i wino”, “Grease” oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu “Maria z Nazaretu”.

W Polsce zadebiutował w 2011 roku główną rolą w musicalu „Cabaret” w reż. Andrzeja Marii Marczewskiego w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił, również w głównej roli, w „Kiss Me, Kate” (2012). Widzowie mogli go podziwiać w inscenizacji ”Skrzypka na dachu” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu (2013), a także jako Heroda w „Betlejem Polskim” Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach (2013). Od 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu “Jesus Christ Superstar” oraz jako Oberona i Tezeusza w musicalowej wersji „Snu nocy (nie)letniej” Wiliama Szekspira.

Aby wygrać podwójne zaproszenie na koncert, wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: W ilu musicalach w Polsce wystąpił dotąd Nicola Palladini? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Zaproszenie wygrywa osoba, która prawidłowej odpowiedzi udzieli najszybciej. O zasadach odebrania nagrody zwycięzca zostanie powiadomiony mailem.

Tego samego wieczoru, od godz. 21.00 na Placu Marii Konopnickiej będzie można przyłączyć się do „Sylwestra pod gwiazdami”. Już od godz. 21.15 starcie DJ-ów: Andy Tass i Thomas Trocknett oraz konkursy dla publiczności. O godz. 23.00 wystąpi Lanberry. Tuż przed północą życzenia mieszkańcom Suwałk złoży prezydent miasta. Nowy rok Suwałki przywitają pokazem fajerwerków.

Sylwester pod gwiazdami w Suwałkach

Dodaj komentarz