Reklama

Tysiąc uczestników i nauka na wyciągnięcie ręki (foto)

Data:

- Reklama -

Ponad tysiąc osób, dwadzieścia specjalnie przygotowanych pracowni i nauka… na wyciągnięcie ręki. Tak wyglądał I Suwalski Festiwal Naukowy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach wspólnie z Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód oraz MidiCentrum przez kilka godzin starała się zarazić suwalską młodzież pasją do nauki.

Autor: Dawid Harasim, PWSZ

Pierwsza edycja wydarzenia, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, a sale dosłownie „pękały w szwach”. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach pokazowych i sami wykonywali doświadczenia. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej między innymi uczyli się pierwszej pomocy, izolowali DNA z cebuli, wykonywali badania termowizyjne, czy analizowali żywność w bliskiej podczerwieni. W Parku Naukowo-Technologicznym na uczniów czekały natomiast laboratoria: medyczne oraz badania produktu chemicznego, a także instruktorzy oraz roboty z MidiCentrum.

Wszystkich uczestników łączyło jedno – miłość do nauki i technologii. Oprócz walorów czysto naukowych, uczniowie mogli przekonać się też, że aby na co dzień móc wykorzystywać najnowsze technologie oraz korzystać z bogatej bazy dydaktycznej, nie trzeba opuszczać Suwałk. Zarówno PWSZ, Park Naukowo-Technologiczny, jak i MidiCentrum, działające w strukturach Biblioteki Publicznej w Suwałkach mogą pochwalić się profesjonalnymi i nowoczesnymi technologiami dostępnymi dla wszystkich zainteresowanych.

Suwalski Festiwal Naukowy ma być imprezą cykliczną, a w kolejnych edycjach – wydarzeniem kilkudniowym.

Fot. PWSZ oraz Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

PWSZ w Suwałkach wśród najlepszych uczelni zawodowych w Polsce. Nagroda to 1 mln zł

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło 15 najlepszych uczelni...

Zdaj maturę – PWSZ pomoże

Rozpoczyna się kolejna edycja kursów przygotowujących do matury pod...

W PWSZ ostatnie chwile rekrutacji

Druga tura rekrutacji do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

W PWSZ będzie VR dla studentów, na razie dyskutują rektorzy z całej Polski (audio)

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach trwa II...