Reklama

W Suwalskiej Strefie Ekonomicznej nowe inwestycje i miejsca pracy

Data:

- Reklama -

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna to 18 podstref zlokalizowanych na terenie trzech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. W najbliższych kilku latach w trzech podstrefach zostaną zrealizowane inwestycje o wartości prawie 40 mln złotych, powstaną też kolejne miejsca pracy.

Źródło: Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

W grudniu zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał pierwsze zezwolenie w Podstrefie Narewka. Spółka Mirand-Plus z siedzibą w miejscowości Bondary (Michałowo,) otrzymała zezwolenie nr 230 na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSSE. W ramach zezwolenia firma zobowiązała się do poniesienia na terenie Podstrefy Narewka wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 3,5 miliona złotych oraz zatrudnienia 10 nowych pracowników. Zakończenie inwestycji przewiduje się na 31 grudnia 2019 r.

Firma Mirand-Plus od początku istnienia produkuje węgiel drzewny, brykiety oraz inne artykuły przeznaczone do grillowania. Przedsiębiorca zajmuje się również produkcją wysokokalorycznego drewna kominkowego. Firma kładzie bardzo duży nacisk na jakość wytwarzanych produktów, które można znaleźć w najlepszych placówkach handlowych.

Pierwsze zezwolenie w Podstrefie Szczuczyn otrzymała spółka Torpol z siedzibą w Grajewie. Na terenie Podstrefy Szczuczyn firma planuje wybudować nowy zakład produkcyjny, w wyniku czego poniesie na terenie strefy wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 3 mln złotych. Efektem realizacji przedsięwzięcia będzie zatrudnienie 6 nowych pracowników. Zakończenie inwestycji jest przewidziane na 31 marca 2021 roku.

Torpol Sp. z o.o. jest wiodącym polskim producentem worków papierowych oraz worków papierowych z wkładką LDPE. Produkty te certyfikowane są Atestem PZH. W trosce o jakość oferowanych wyrobów oraz ich bezpieczeństwo Przedsiębiorca TORPOL Sp. z o.o. wdrożył i utrzymuje system analiz i kontroli punktów krytycznych (HACCP) oraz system zapewnienia jakości zgodny z międzynarodową normą ISO 9001. Odbiorcami firmy jest liczne grono Klientów branży mleczarskiej, paszowej, spożywczej, producentów węgla i innych. Firma Torpol wielokrotnie otrzymała tytuł Gazeli Biznesu.

Tuż przed świętami zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał białostockiej spółce KAN zezwolenie na prowadzenie działalności w tamtejszej podstrefie. Na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Białystok firma zamierza reinwestować – rozbudować istniejące Centrum Produkcyjno-Logistyczne oraz planuje zwiększyć zdolność produkcyjną, szczególnie w zakresie produkcji rur do instalacji grzewczo-sanitarnych i osprzętu instalacyjnego. KAN Sp. z o.o. deklaruje poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 30 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 10 nowych pracowników. Zakończenie inwestycji jest planowane na 30 czerwca 2020 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rządzący spisali nas na straty? Prezydent Suwałk i przedsiębiorcy apelują o równe traktowanie (podpisz petycję)

Straszenie Przesmykiem Suwalskim wpłynęło negatywnie na wiele gałęzi biznesu...

W cieniu „Przesmyku Suwalskiego”. Suwałki walczą o konkurencyjność

W piątek, 23 lutego w Suwałkach odbyło się kluczowe...

Poseł po spotkaniu z wojewodą

Poseł na Sejm RP Jacek Niedźwiedzki spotkał się z...

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...