Reklama

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami (foto)

Data:

- Reklama -

W niedzielę, 15 stycznia do godziny 19.00 suwalski sztab informował o zebranej kwocie ponad 50 tys. złotych – ta suma będzie jeszcze wyższa – po doliczeniu wpłat za gadżety i wpłat w obcych walutach. Podczas turnieju darta, który odbył się dzień wcześniej, udało się zebrać prawie 4 tys. złotych. W skali kraju mowa jest o sumie ponad 62 mln złotych.

W tym roku Orkiestra Owsiaka zagrała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

– 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków, także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W Suwałkach powstał jeden z ponad 1200 sztabów tej edycji wydarzenia. W trakcie tegorocznego finału WOŚP suwalczanie mogli skorzystać z wielu propozycji spędzenia aktywnej niedzieli – począwszy od biegu nad zalewem „Arkadia”, przez zumbę na hali OSiR, czy zajęcia sportowe prowadzone przez suwalskie kluby: Miejski Klub Sportowy Ślepsk Suwałki, Suwalski Klub Badmintona, Klub Sportowy Wigry i Akademia Piłkarska Wigry Suwałki. Były też rozgrywki z Klubem Szachowym „Javena Suwałki” oraz piłkarskie zmagania „Socatots”. W programie finału znalazły się też koncerty w wykonaniu zespołu „Ocean Życia”, Agaty Gulbierz, Moniki Bogdanowicz czy wokalistek Studia Piosenki „Beciaki”. Uczestnicy finału obejrzeli także pokaz Studia Tańca Dance Zone, prowadzonego przez Roberta Śliżewskiego.

Z finałowych atrakcji można było skorzystać również w Parku Naukowo-Technologicznym, mieszkańcy miasta zwiedzali laboratorium chemiczne, Laboratorium Symulacji Medycznych, najmłodsi korzystali zaś z interaktywnych zabaw.

W trakcie 25. finału na hali OSiR odbyło się też wręczenie okolicznościowych medali przyznanych za wsparcie dotychczasowych finałów w Suwałkach. Medale zostały przyznane firmom, instytucjom, osobom prywatnym, wolontariuszom i przedstawicielom mediów.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zakończył pokaz fajerwerków – „Światełko do nieba”.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Stacja Pogodne Suwałki gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Trwa 31. finał!

Mroźna pogoda nikogo nie zraziła – w ostatnią niedzielę...

„Fenomen” Owsiaka w Cinema Lumiere

Film dokumentalny o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Jurku...