Reklama

Czy potrzebna jest nowa hala sportowo – widowiskowa? Zbierają podpisy

Data:

Planowana inwestycja w sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przy zalewie „Arkadia” będzie walczyć o dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To powód, dla którego Urząd Miejski w Suwałkach rozpoczął zbiórkę podpisów w sprawie poparcia budowy hali sportowo – widowiskowej.

Hala sportowo – widowiskowa, która przy założeniu, że uzyska wsparcie finansowe, powstanie w okolicach zalewu, to konkursowy projekt studia architekta Rafała Jacaszka, autora projektu Suwalskiego Ośrodka Kultury i aquaparku. Nagroda główna w konkursie wynosiła 12 tys. złotych. Przypomnijmy, że wybór projektu i sam konkurs wywołały spore kontrowersje w mieście. Więcej: Konkurs na projekt hali odbija się czkawką? Jedna z firm wnioskuje o ponowną ocenę ofertSpod jego ręki wyszły SOK i aquapark. Teraz kolej na halę widowiskowo-sportową.

Ogłoszona właśnie zbiórka podpisów to nie tylko próba zbadania zainteresowania suwalczan pomysłem budowy hali, to… jedno z wymagań resortowego naboru. Jak tłumaczy Kamil Sznel, asystent prezydenta Suwałk, warto wykorzystać czas – nabór wniosków trwa do 15 marca. – Musimy udokumentować zapotrzebowanie na budowę tego obiektu – dodaje Sznel, podkreślając, że zebrane podpisy będą stanowić dowód tego zapotrzebowania ze strony mieszkańców miasta.

Budowa hali nie jest jednak uzależniona od liczby podpisów. Niskie poparcie na listach dostępnych m.in. w Urzędzie Miejskim, SOK-u, aquaparku, czy sekretariacie OSiR nie wpłynie na decyzję o realizacji inwestycji. Hala, co wielokrotnie podkreślał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk nie powstanie bez wsparcia finansowego z zewnątrz. Koszt budowy hali szacowany jest na 17 mln złotych.

Obiekt miałby służyć miejskim klubom sportowym. Zgodnie z projektem hala będzie spełniać wymagania siatkarskiej PlusLigi. Więcej w artykule: Będzie hala i PlusLiga?

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wigry Suwałki w czwartej lidze

Sytuacja spowodowana jest sytuacją finansową klubu - spółki. W...

Łabojko, Żebrakowski i Michalski nie zagrają w przyszłym sezonie w Wigrach Suwałki

Po przegranych barażach o I ligę stało się oczywiste,...

Zmiany w Wigrach

Grzegorz Mokry pozostanie trenerem drużyny Wigry Suwałki. Szkoleniowiec suwalczan...

Pogromca Wigier, Motor Lublin, rozgromiony przez Ruch! Chorzowianie zwycięzcami baraży

W finale baraży o I ligę piłkarską Ruch Chorzów...
%d bloggers like this: