Reklama

Fińska firma reinwestuje w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej

Data:

- Reklama -

Va-Varuste, fińska spółka obecna na suwalskim rynku od 2014 roku, reinwestuje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Drugie zezwolenie zostało udzielone temu przedsiębiorcy pod koniec grudnia 2016 roku.

Źródło: Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Firma Va–Varuste jest obecnie jednym z największych producentów tapicerki jachtowej w Europie Północnej. W ofercie przedsiębiorcy znajdują się m.in.: namioty i materace jachtowe, fotele obrotowe oraz plandeki zimowe na łodzie. Podczas procesu produkcji łączy wieloletnie doświadczenie z nowoczesnymi metodami przemysłowymi. Namioty i materace jachtowe projektowane są w wysokiej jakości technologii 3D.

Produkty Va-Varuste cieszą się zainteresowaniem nie tylko na polskim rynku. Przedsiębiorca, początkowo działający wyłącznie w Parku Naukowo-Technologicznym, już otworzył fabrykę w Polsce. Na terenie Podstrefy Suwałki przy ul. Turkusowej Va-Varuste rozpoczął budowę zakładu produkcyjnego. Obecnie, z uwagi na duże zainteresowanie produktami, firma w ramach nowego zezwolenia zamierza zwiększyć produkcję i planuje zakupić maszyny oraz urządzenia.

Minimalna wysokość wydatków inwestycyjnych, którą poniesie przedsiębiorca, to 1,3 mln zł. Przewiduje on zatrudnić 5 nowych pracowników. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 grudnia 2018 r.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

Kursy do Strefy Ekonomicznej wracają „na próbę”

Na początku maja informowaliśmy o interpelacji radnej Anny Ruszewskiej...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...

„Gazele Biznesu”: Va-Varuste z najlepszym wynikiem z Suwałk

"Gazela Biznesu" to firma, która działa nieprzerwanie od co...
%d bloggers like this: