Reklama

Fińska firma reinwestuje w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej

Data:

- Reklama -

Va-Varuste, fińska spółka obecna na suwalskim rynku od 2014 roku, reinwestuje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Drugie zezwolenie zostało udzielone temu przedsiębiorcy pod koniec grudnia 2016 roku.

Źródło: Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Firma Va–Varuste jest obecnie jednym z największych producentów tapicerki jachtowej w Europie Północnej. W ofercie przedsiębiorcy znajdują się m.in.: namioty i materace jachtowe, fotele obrotowe oraz plandeki zimowe na łodzie. Podczas procesu produkcji łączy wieloletnie doświadczenie z nowoczesnymi metodami przemysłowymi. Namioty i materace jachtowe projektowane są w wysokiej jakości technologii 3D.

Produkty Va-Varuste cieszą się zainteresowaniem nie tylko na polskim rynku. Przedsiębiorca, początkowo działający wyłącznie w Parku Naukowo-Technologicznym, już otworzył fabrykę w Polsce. Na terenie Podstrefy Suwałki przy ul. Turkusowej Va-Varuste rozpoczął budowę zakładu produkcyjnego. Obecnie, z uwagi na duże zainteresowanie produktami, firma w ramach nowego zezwolenia zamierza zwiększyć produkcję i planuje zakupić maszyny oraz urządzenia.

Minimalna wysokość wydatków inwestycyjnych, którą poniesie przedsiębiorca, to 1,3 mln zł. Przewiduje on zatrudnić 5 nowych pracowników. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 grudnia 2018 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Poseł po spotkaniu z wojewodą

Poseł na Sejm RP Jacek Niedźwiedzki spotkał się z...

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...

Duże środki na inwestycję drogową w Strefie Ekonomicznej

Przetarg na przebudowę układu drogowego w południowej części Suwałk,...

Leszek Dec odpowiada na zarzuty posłanki PO, przekonując, że Strefa jest w dobrej kondycji

Warunki inwestycyjne w Podstrefie Suwałki Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,...