Reklama

Nowe radiowozy w Suwałkach, Sejnach, Sokółce i Kolnie

Data:

- Reklama -

W poniedziałek, 9 stycznia podczas uroczystego apelu na placu Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odbyło się przekazanie do służby nowych radiowozów. Z czterech samochodów będą korzystać suwalscy mundurowi. Jeden pojazd trafi do Sejn. Auta zostały zakupione za 524 tys. złotych.

Jak zaznaczył obecny podczas apelu wiceminister w MSWiA, Jarosław Zieliński – sprzęt policyjny musi być cały czas odnawiany. Dwa kolejne samochody otrzymają funkcjonariusze z Sokółki, nowy samochód trafi również do Kolna.

Pojazdy, z których korzystać będą policjanci z Suwałk i Sejn, to zakup z budżetu państwa na 2016 rok. Kolejne inwestycje, zaplanowane w budżecie na 2017 rok, obejmą już wdrożenie programu modernizacji służb mundurowych, zaplanowanego na kolejne lata.

– Program, oprócz zakupu wyposażenia i uzbrojenia dla PSP, OSP, BOR, SG oraz Policji, obejmie dwa inne obszary – inwestycje i remonty obiektów służących wykonywaniu zadań przez służby, a także podwyżki wynagrodzeń – podkreślił Jarosław Zieliński. Wiceminister zaznaczył, że podwyżki naliczane są od 1 stycznia 2017 roku. Ich wysokość to 253 zł na etat funkcjonariusza i 250 zł dla pracowników cywilnych. Kolejna transza podwyżek będzie wypłacana od 2019 roku. Na każdy etat funkcjonariusza podwyżka wyniesie więc docelowo 609 zł.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Posłowie dostali od rolników „żółte kartki”

W czwartek, 4 kwietnia, rolnicy w całej Polsce protestują,...

Poseł PiS nawołuje do działania ponad politycznymi podziałami. Trwa zbiórka podpisów w sprawie budowy drogi ekspresowej S8

Od lat mieszkańcy Suwalszczyzny zmagają się z niedogodnościami związanymi...

Rada Miejska w Suwałkach broni Marii Konopnickiej

Na posiedzeniu w środę, 27 marca Rada Miejska w...

Jarosław Zieliński w obronie Mickiewicza, Kochanowskiego i Konopnickiej

Interpelacja poselska Jarosława Zielińskiego z PiS, skierowana do Minister...