Reklama

Przebudowa ulicy Klonowej, nowe parkingi

Data:

- Reklama -

Właśnie został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy ul. Klonowej na odcinku od bloku nr 43 do Zespołu Szkół nr 9. To projekt wybrany do realizacji w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Już poza SBO – w ramach inwestycji ZBM w sąsiedztwie budynku przy ulicy Pułaskiego 24 E w Suwałkach powstaną parkingi.

Przebudowa ulicy Klonowej to inwestycja, na którą zagłosowało najwięcej mieszkańców Suwałk – w ramach SBO. Koszt jej realizacji szacowany jest na blisko 600 tys. zł.

Projekt ma zawierać drogę z nawrotką bądź parkingiem na wysokości ZS nr 9, parkingami od strony garaży i ciągiem pieszo-rowerowym od strony bloków wraz z oświetleniem, odwodnieniem, kanałem teletechnicznym i usunięciem ewentualnych kolizji. Projektem należy również objąć budowę oświetlenia ul. Klonowej na odcinku od ul. Świerkowej do ul. Różanej.

Oferty można składać do 18 stycznia. Termin wykonania dokumentacji technicznej upływa 15 maja. Po jej odebraniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę drogi. Cała inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Drugi duży projekt z SBO to budowa miejsc parkingowych wraz z drogą dojazdową przy ul. Sejneńskiej w Suwałkach (przy Zespole Szkół Technicznych). Koszt tej inwestycji szacowany jest na prawie 700 tys. zł.

Kolejna inwestycja, która była kilkukrotnie zgłaszana do SBO, jednak nigdy nie otrzymała odpowiedniej liczby głosów, to właśnie budowa parkingów w sąsiedztwie budynku przy ulicy Pułaskiego 24 E w Suwałkach. Projekt doczeka się jednak realizacji. Dzięki temu, że tuż obok powstaje nowy blok ZBM TBS w ramach programu „od najemcy do właściciela”. Koszt budowy parkingu i uporządkowania terenu przy bloku Pułaskiego 24 E szacowany jest na blisko 250 tys. zł. Właśnie został ogłoszony przetarg na przygotowanie dokumentacji tej inwestycji. Oferty można składać do 23 stycznia. Termin wykonania dokumentacji technicznej to 15 maja.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Blok ZBM TBS: Chętnych trzy razy więcej niż mieszkań

Zakończył się nabór kandydatów zainteresowanych mieszkaniami w bloku ZBM...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...

Za nami augustowskie Mikołajce, przed nami Jarmark Świąteczny w Suwałkach

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, koniecznie zajrzyj na...
%d bloggers like this: