Reklama

Rozwiń skrzydła – dostaniesz 1 mln zł. Czasu na zgłoszenia do konkursu coraz mniej

Data:

- Reklama -

Już niespełna miesiąc pozostał na zgłoszenie swojego pomysłu na firmę do konkursu biznes planów pod hasłem: „Rozwiń Skrzydła” organizowanego przez spółkę TEDI, właściciela marki „Vodka Szelment”. O nagrodę główną – milion złotych na realizację najlepszego pomysłu biznesowego – może zawalczyć każdy. Liczy się tylko wyjątkowość zaplanowanego przedsięwzięcia.

Program wystartował w połowie listopada. Dotychczas do organizatorów wpłynęło już kilkadziesiąt propozycji na projekt biznesowy. Wśród nich znajdują się zarówno przedsięwzięcia z zakresu e-commerce, ale nie brakuje również pomysłów związanych z usługami świadczonymi tradycyjnie czy też z produkcją.

Konkurs ma na celu popularyzację przedsiębiorczości. Na szczególną uwagę zasługuje przy tym wyjątkowa nagroda dla autora najciekawszej koncepcji biznesowej. I to właśnie ona, ma zdaniem organizatorów, być najważniejszym czynnikiem skłaniającym do udziału w tym projekcie.

Poza pakietem wsparcia związanym z założeniem działalności oraz jej wdrożeniem, który obejmuje m.in. pomoc prawną, księgową, marketingową czy logistyczną, laureat konkursu może liczyć na wsparcie inwestycyjne. I to nie byle jakie! Bo nawet do 1 miliona złotych brutto. Co ważne, pieniądze stanowić będą wkład finansowy organizatora do przyszłej spółki, która zostanie powołana ze zwycięzcą konkursu dla realizacji jego autorskiego biznes planu.

– To kapitał, a raczej jego brak, w głównej mierze decyduje o tym, czy dany biznes uda się wdrożyć, czy też pozostanie on już na zawsze jedynie w sferze marzeń i luźnych koncepcji. Brak środków to główna przyczyna, dla której wiele ciekawych projektów nigdy nie ujrzy światła dziennego. Dlatego postanowiliśmy to zmienić, dając szansę najbardziej kreatywnym i przedsiębiorczym – wyjaśnia Łukasz Stoliński, brand manager marki „Vodka Szelment”.

Jak podkreśla przedstawiciel spółki TEDI, nagroda nie jest przy tym żadną formą pożyczki, ale nie są to też środki, którymi zwycięzca będzie mógł dowolnie dysponować. To kwota, która będzie mogła zostać wydana zgodnie z precyzyjnymi założeniami ujętymi w biznes planie dla realizacji tego pomysłu oraz jego rozwinięcia.

Czasu na zgłoszenie swojego udziału jest jednak już coraz mniej. Organizator czeka na wszystkich chętnych tylko do końca stycznia. Aby stanąć przed szansą realizacji marzenia o swoim biznesie, wystarczy w pierwszym etapie pobrać ze strony internetowej konkursu pod adresem rozwinskrzydla.biz formularz zgłoszeniowy, wypełnić go w formie elektronicznej, opisując najważniejsze elementy z punktu widzenia przedstawienia pomysłu, a następnie przesłać go e-mailem.

Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła wybierze najciekawsze propozycje, które następnie w drugim etapie będą musiały zostać szczegółowo opisane i rozwinięte w biznes planie. W trzecim etapie finaliści staną przed zadaniem zaprezentowania swojego pomysłu przed członkami kapituły, odpowiadając przy tym na szereg dociekliwych pytań. Na koniec, komisja oceniając wszystkie finałowe propozycje wybierze tę, która będzie w jej opinii zasługiwała na realizację – czyli na zwycięstwo.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

69 biznesowych pomysłów powalczy o milion złotych

Niemal 70 koncepcji rozmaitych przedsięwzięć biznesowych wpłynęło na konkurs...

Można dostać nawet 100 tys. na własny biznes

Wsparcie w formie premii w maksymalnej wysokości 100 tys....

Biznes za milion złotych – pierwsze zgłoszenia wpłynęły do konkursu

Są już pierwsi śmiałkowie gotowi podjąć wyzwanie i rozwinąć...

„Rozwiń skrzydła” – nawet milion złotych na wymarzoną firmę!

Któż z nas nie trzyma na dnie szuflady planu...
%d bloggers like this: