Reklama

Smart city w praktyce? Działa miejski system powiadamiania SMS (audio)

Data:

- Reklama -

Suwałki od dłuższego czasu aspirują do miana smart city. Wiele rozwiązań już zostało wdrożonych. Specjalny system – aplikacja służąca do powiadamiania w formie SMS mieszkańców miasta o różnych wydarzeniach i zdarzeniach to kolejny pomysł samorządu.

Prezentacja systemu odbyła się we wtorek, 24 stycznia w suwalskim Urzędzie Miasta. Ten system to nowość w komunikowaniu się z mieszkańcami Suwałk. Jak wskazują statystyki, w Polsce zarejestrowanych jest 60 mln kart SIM, czyli praktycznie każdy ma przynajmniej jeden telefon komórkowy.

Na zdj. Czesław Renkiewicz.

Decyzja o uruchomieniu systemu powiadamiania w formie SMS jest więc w tym kontekście uzasadniona. – Chcemy być miastem otwartym i nowoczesnym, które wdraża nowoczesne technologie, a te dają nam świetne narzędzia do zarządzania i miastem, i informacjami – powiedział podczas prezentacji aplikacji Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Aby zarejestrować się w systemie powiadamiania SMS, wystarczy wejść na stronę Urzędu Miejskiego w Suwałkach i odnaleźć blok z grafiką SMS – Miejski system powiadamiania SMS, a następnie uzupełnić wymagane informacje.

Prezentacja systemu SMS w UM w Suwałkach.

Powiadomienia podzielone są na kilka grup tematycznych: Sprawy urzędowe, Utrudnienia komunikacyjne/awarie, Wydarzenia edukacyjne, Wydarzenia kulturalne, Wydarzenia sportowe. Warto zauważyć, że wydarzenia kulturalne i sportowe będą dotyczyły wyłącznie propozycji instytucji miejskich, które prowadzą działalność w określonych obszarach. Dlatego zachęcamy do przeglądania naszego kalendarza (jest dostępny również za pośrednictwem smartfonów) z wydarzeniami z Suwałk, Sejn, Augustowa, Olecka i Białegostoku (OiFP oraz Teatr Dramatyczny).

System obsługiwać będą pracownicy Biura Prezydenta Suwałk. Koszt obsługi systemu w ramach podpisanej umowy wynosi 1000 zł w skali miesiąca.

Prezydent o systemie powiadamiania SMS:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...