Reklama

Studenci prowadzili warsztaty w Areszcie Śledczym

Data:

- Reklama -

Radzenie sobie z problemem bezdomności wymaga szerokiej współpracy międzyinstytucjonalnej. Dlatego też Areszt Śledczy w Suwałkach włączył się w VIII edycję projektu „Studenckie Punkty Interwencyjne”, realizowanego w ramach programu „Nie bądźmy obojętni”.

Źródło: por. Małgorzata Błażewicz, Areszt Śledczy w Suwałkach

Doświadczenie bezdomności jest degradujące w każdym aspekcie – społecznym, zdrowotnym, ekonomicznym, psychicznym i zawodowym. Skazani znajdujący się w najtrudniejszej sytuacji po wyjściu na wolność, to osoby pozbawione wsparcia rodziny i bezdomni. Bezdomność nierzadko skutkuje powrotem do kryminogennego środowiska i w efekcie do zakładu karnego. Kwestia mieszkaniowa jest postrzegana przez samych osadzonych jako jedna z najważniejszych, obok trudności na rynku pracy, bariera dla pomyślnego przebiegu procesu readaptacji.

Fot. Areszt Śledczy w Suwałkach.

W ramach projektu „Studenckie Punkty Interwencyjne” – w okresie od 10 do 24 stycznia 2017 roku w Areszcie Śledczym w Suwałkach zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne z udziałem skazanych, którzy są osobami bezdomnymi bądź zagrożonymi bezdomnością. Zajęcia przeprowadzili studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach wraz z koordynatorem akcji z ramienia KMP w Suwałkach. W czasie warsztatów osadzeni zostali zapoznani z przyczynami bezdomności, uczyli się diagnozować problem, sporządzali plan wychodzenia z bezdomności. Zostali też zapoznani z wykazem placówek udzielających wsparcia osobom opuszczającym zakłady karne oraz specyfiką poszczególnych instytucji specjalistycznych oraz organizacji pozarządowych. W czasie spotkań osadzeni mogli uzyskać szereg informacji dotyczących możliwości uzyskania konkretnego wsparcia i pomocy. Zajęcia miały także na celu aktywizację społeczną osadzonych, edukację w zakresie podejmowania działań zmierzających do usamodzielnienia się po upuszczeniu jednostki penitencjarnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

PWSZ w Suwałkach wśród najlepszych uczelni zawodowych w Polsce. Nagroda to 1 mln zł

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło 15 najlepszych uczelni...

Zdaj maturę – PWSZ pomoże

Rozpoczyna się kolejna edycja kursów przygotowujących do matury pod...

W PWSZ ostatnie chwile rekrutacji

Druga tura rekrutacji do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

W PWSZ będzie VR dla studentów, na razie dyskutują rektorzy z całej Polski (audio)

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach trwa II...