Reklama

Suwalscy karatecy pojadą na Mistrzostwa Europy

Data:

- Reklama -

W ostatnią sobotę, 14 stycznia w Końskich odbył się pierwszy start suwalskich karateków w tym roku. Czworo zawodników wystartowało w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów. Reprezentanci Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli 5 medali.

– Mistrzostwa Europy odbędą się w kwietniu w Danii. W kwalifikacjach wystartowało 102 zawodników z 24 klubów. Do startu na Mistrzostwach Europy kwalifikuje się dwóch pierwszych zawodników. Po walce o trzecie miejsce zawodnik wygrywający jest w rezerwie – tłumaczy Marek Krejpcio, trener i założyciel Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił do startu jednego seniora – Mateusza Muczyńskiego i troje juniorów – Krzysztofa Alickiego, Aleksandrę Mozerys oraz Aleksandrę Górską. Zawodnikom udało się zdobyć dwie kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Europy i wywalczyć trzy miejsca w rezerwie Kadry Polski.

Mateusz Muczyński zajął III miejsce w kategorii do 65 kg i został zawodnikiem rezerwowym. W kadrze juniorów najlepiej wypadł Krzysztof Alicki, który wygrał kategorię do 60 kg i zakwalifikował się do startu z pierwszego miejsca. Na drugim miejscu w kata juniorek zakwalifikowała się do startu Aleksandra Mozerys, a dodatkowo wywalczyła trzecie miejsce w kumite do 60 kg i jest zawodniczką rezerwową. Aleksandra Górska także wywalczyła trzecie miejsce w kumite +65 kg i jest w rezerwie tej kategorii.

Suwalscy zawodnicy zajęli III miejscu drużynowo.

Fot. SKKK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Karatecy zdobyli kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Europy

W piątek, 3 marca w Mielcu odbył się Turniej...

Karatecy wrócili z Ełku z medalami

W sobotę, 25 lutego w Ełku odbył się Puchar...

Sukces suwalskich karateków w Mielnie

28 stycznia w Mielnie odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji...

Sukces karateków w Giżycku

Suwalscy karatecy wrócili z Giżycka, gdzie mieli okazję zaprezentowania...