Trwa debata w sprawie lotniska. W niedzielę referenum

1
157
Fot. Navarh.

Grono osób wspierających ideę budowy regionalnego portu lotniczego w województwie podlaskim z dnia na dzień się powiększa – przekonują wnioskodawcy referendum. W Białymstoku trwa właśnie debata poświęcona budowie lotniska regionalnego (można oglądać ją w sieci).

W ostatnią sobotę do wzięcia udziału w referendum zachęcali podlascy przedsiębiorcy. Wśród nich znaleźli się Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Witold Karczewski, Honorowy Prezes Podlaskiego Klubu Biznesu Lech Pilecki, Prezes Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości Zbigniew Lenart, Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej Grzegorz Leszczyński, Wojciech Strzałkowski – prezes Grupy MTC Plus, konsul honorowy Chorwacji, przewodniczący rad nadzorczych Jagiellonii, Biaformu, Hotelu Branicki, Jarosław Stypułkowski – Przewodniczący Podlaskiego Forum Gospodarczego na rok 2016.

lotnisko_konferencja

Przedsiębiorcy podkreślili znaczenie regionalnego portu lotniczego w naszym województwie. – Dzisiaj, kiedy mamy Lublin bardzo blisko siebie, który tak dynamicznie rozwija swoje lotnisko, widać, że ktoś popełnił olbrzymi błąd kilka lat temu, kiedy mieliśmy prawdziwe pieniądze na nasze lotnisko z Unii Europejskiej i tego lotniska nie wybudował – wypowiedział się Lech Pilecki.

W poniedziałek do Komitetu Referendalnego dołączyły organizacje związkowe: NSZZ Solidarność Region Podlaski oraz Forum Związków Zawodowych Województwa Podlaskiego. – Chcemy ożywić nasze województwo. Bez lotniska nie ma żadnych szans. Nie chcemy być Polską B, nie chcemy być zaściankiem Europy – argumentował Eugeniusz Muszyc, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych Woj. Podlaskiego.

W sprawie referendum wypowiedzieli się również przedstawiciele organizacji studenckich z białostockich uczelni wyższych. Członkowie m.in. parlamentu studentów Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu w Białymstoku, Niezależnego Zrzeszenia Studentów PB oraz AIESEC Białystok podpisali stanowisko w sprawie referendum, w którym zwrócili się do środowiska akademickiego, by 15 stycznia przystąpić do głosowania. Podkreślili również, jak ważne jest budowanie w sobie postaw obywatelskich.

W środę od godz. 11:00 trwają rozmowy w sprawie budowy portu lotniczego. Debata odbywa się w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania przy ul. Ciepłej 40 w Białymstoku. Spotkanie składające się z trzech paneli dyskusyjnych można oglądać m.in. za pośrednictwem strony Gazety Współczesnej.

Przypominamy, że referendum w sprawie lotniska regionalnego w Białymstoku, odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia w godz. 7.00 – 21.00. Głos można oddać w tych samych lokalach, w których głosowaliśmy w czasie ostatnich wyborów.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz