W rankingu szkół ponadgimnazjalnych suwalskie placówki gorzej niż przed rokiem

0
297

Jakie są najlepsze licea i technika A. D. 2017? W rankingu „Perspektyw” jak co roku analizowane są różnorodne dane, jednak głównym kryterium w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Jak w najnowszym zestawieniu poradziły sobie suwalskie szkoły? Niestety, gorzej niż poprzednim razem.

W kraju…

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących w czołówce mamy powtórkę z roku 2016: na najwyższym stopniu podium jest XIII LO w Szczecinie. Na drugim stopniu podium znalazło się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, zaś na miejscu trzecim – Liceum Akademickie UMK w Toruniu.

W Rankingu Techników znów zmiana na pozycji lidera: po raz pierwszy zwyciężyło Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Drugie jest, podobnie jak w poprzednich latach, Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. Na miejscu trzecim znalazło się Technikum nr 7 w Nowym Sączu.

…i w regionie

W ogólnopolskim zestawieniu I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach znalazło się na 135. miejscu. W poprzednim rankingu zostało sklasyfikowane na pozycji 101. Z kolei III LO im. Alfreda Lityńskiego zajęło w aktualnym opracowaniu dopiero 328. lokatę. Poprzednio znalazło się na 244. miejscu.

W Rankingu Techników Technikum nr 4 w ZS nr 4 w Suwałkach zajęło 207. miejsce. Rok temu znajdowało się na miejscu 139.

2017-srebrne-liceum-perspektywyW województwie podlaskim najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, które w zestawieniu ogólnopolskim zajęło 33. miejsce (w roku 2016 – 42. miejsce). Najlepsze suwalskie liceum w rankingu regionalnym wyprzedziły jeszcze szkoły: Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO i II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku oraz I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży. I LO zajęło 5. lokatę w regionie i zdobyło tytuł „Srebrnej Szkoły”.

2017-brazowe-liceum-perspektywyW Rankingu Techników w województwie podlaskim Technikum nr 4 w ZS nr 4 zajęło 8. miejsce i zdobyło tytuł „Brązowej Szkoły”. Jako najlepsze w regionie zostało sklasyfikowane Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych w Białymstoku (27. miejsce w rankingu głównym). Kolejne miejsca zajęły szkoły: Technikum Handlowo-Ekonomiczne w ZSH-E w Białymstoku, Technikum nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego w ACE w Augustowie, Technikum Budowlano-Geodezyjne w ZSB-G w Białymstoku, Technikum nr 1 w ZS nr 1 w Zambrowie, Technikum Leśne ZS Leśnych im. Leśników Polskich w Białowieży oraz Technikum w ZSOiZ im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.

Leave a Reply