W „Szelmencie” patrole na nartach. Przyjechał też wiceminister (foto)

0
575
Policjanci z narciarskiego patrolu w WOSiR "Szelment".

Policjanci z KMP w Suwałkach patrolują stok Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szelment”. Dziś narciarze i snowboardziści mogli zobaczyć ich w akcji. Podczas zimowej imprezy na stoku odbyły się również gry profilaktyczne, pokaz tresury psów służbowych, promocja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i inauguracja konkursu plastycznego „Stok nie jest dla bałwanów”.

Policjantów w „Szelmencie” można było spotkać już latem, gdy patrolowali jezioro Szelment Wielki. Współpraca między funkcjonariuszami a WOSiR-em doczekała się kontynuacji – w sezonie zimowym polega na wprowadzeniu mundurowych na stok „Szelmentu”, gdzie będą pilnować porządku i w razie potrzeby – sprawdzać trzeźwość narciarzy.

Paweł Żuk, prezes WOSiR „Szelment” powiedział, że odpowiednie porozumienie zostało podpisane w ubiegłym tygodniu. Według ustaleń, patrole złożone z dwóch policjantów mają być obecne w „Szelmencie” przy najwyższej frekwencji – m.in. w weekendy lub podczas zbliżających się ferii. Policjantów przydzielonych do patrolowania stoku zgodnie z treścią porozumienia jest sześciu (dziś w „Szelmencie” obecnych było czterech), to chętni posiadający odpowiednie umiejętności narciarskie, którzy sami zgłosili się do udziału w akcjach patrolowych.

W przyszłym tygodniu patrole pojawić się mają również w Ośrodku Narciarskim „Dąbrówka” koło Suwałk.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Leave a Reply