Reklama

WOŚP: w Suwałkach zebrano około 80 tys. zł. Złote serduszko zmieniło właściciela

Data:

- Reklama -

Suwalski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał do banku dokładnie 76 tys. 519 zł i 71 groszy. 25. Finał wsparli uczestnicy sobotniego turnieju darta – po podliczeniu zbiórki okazało się, że na konto orkiestry wpłynie dzięki ich inicjatywie dodatkowo 4467,74 zł.

Zebrane środki to także pieniądze w walutach obcych. Ich wartość szacunkowa to ok. 5 tysięcy złotych – pieniądze zostaną przeliczone przez bank według aktualnego kursu.

Jak informuje Bogdan Pieklik – suwalski sztab zakłada, że po przeliczeniu wszystkich datków kwota zebranych środków powinna przekroczyć 80 tysięcy złotych.

To nie wszystkie orkiestrowe ciekawostki – najwięcej do puszki w trakcie 25. Finału WOŚP w Suwałkach zebrał wolontariusz Zbigniew Szyperek. Organizator pierwszej w Suwałkach zbiórki pod szyldem WOŚP miał w swojej puszce 2722,22 zł. Joanna Chrapowicka zebrała 2647, 47 zł, a Roksana Wołągiewicz – 2521,91 zł. Świetny wynik osiągnął też Mariusz Klimczyk – sekretarz miasta Suwałk, który przekazał puszkę z kwotą 2108,71 zł.

Najmłodszym wolontariuszem 25. Finału WOŚP w Suwałkach był 3-letni Antoni Faszcza, któremu udało się zebrać pod okiem opiekunów 740, 54 zł. Najstarszym wolontariuszem był zaś Ryszard Franciszek Dutkiewicz, który zebrał do puszki 300,55 zł.

WOŚP w szczegółach: 

W czasie tegorocznego Finału suwalski sztab wyliczył, że mieszkańcy miasta zebrali 14 934 szt. monet jednogroszowych, dwugroszówek było 10 496 sztuk, pięciogroszówek – 6 751 sztuk, a dziesięciogroszówek – 5021 sztuk.

Wśród przedmiotów przekazanych na WOŚP w tym roku znalazło się także złote serduszko, które Bogusława Gajewska otrzymała w 2011 roku od przedstawicieli suwalskiego sztabu. Przedmiot odkupił od niej za 5 tysięcy złotych Dariusz Mazur, który w swojej kolekcji już posiada jedno złote serduszko. Wylicytował je w 2014 roku. Więcej: 8 tys. złotych za złote serduszko WOŚP – fotorelacja z 22. finału.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Stacja Pogodne Suwałki gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Trwa 31. finał!

Mroźna pogoda nikogo nie zraziła – w ostatnią niedzielę...

„Fenomen” Owsiaka w Cinema Lumiere

Film dokumentalny o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Jurku...

Wielka Orkiestra zagra już niebawem. „Finał z głową” w najbliższą niedzielę

W ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się 29. Finał WOŚP....

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już gra!

Druga niedziela stycznia to od niemal trzech dekad czas,...