Były wiceminister gospodarki nowym prezesem Parku Technologicznego

0
643
Prezydent Suwałk - Czesław Renkiewicz i wiceminister gospodarki - Dariusz Bogdan, fot. arch. Niebywałych Suwałk

Rada Nadzorcza Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód – po złożeniu rezygnacji poprzedniego prezesa, Rafała Peszki we wtorek, 31 stycznia powołała na to stanowisko Dariusza Bogdana. Nowy prezes swoją funkcję pełni od 1 lutego.

O zmianie na tym stanowisku można przeczytać w oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego w Suwałkach. W najbliższych dniach planowana jest konferencja prasowa z nowym prezesem PNTPW.

Dariusz Bogdan był wiceministrem gospodarki w latach 2007-2014 r. Jest absolwentem I Liceum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Ukończył Wydział Mechatroniki na Politechnice Warszawskiej oraz Informatykę, Telekomunikację i Zarządzanie na Wydziale Informatyki tej samej uczelni.

W latach 1993 – 2007 pracował w Agencji Rynku Rolnego na stanowisku Dyrektora Biura Teleinformatyki. W latach 2007-2014 był wiceministrem w resorcie gospodarki. W latach 2008-2014 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Ostatnio – w latach 2014-2015 – pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w firmie Gaz-System S.A.

 

Leave a Reply