„Człowiek” w suwalskim DKF-ie

0
362
Fot. materiały promocyjne HUMAN.

2000 kobiet i mężczyzn, 60 krajów, 40 pytań, 2020 wywiadów w 63 językach, 3 lata filmowania, 500 godzin zdjęć lotniczych, 14 milionów euro budżetu. To właśnie film „Człowiek”/”Human”, który suwalska publiczność obejrzy w cyklu DKF w Suwalskim Ośrodku Kultury w środę, 22 lutego o godz. 18.00.

W tej odsłonie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Suwałkach będzie można jeszcze wiele razy trafić na film dokumentalny. Najbliższy pokaz jest tego potwierdzeniem. Dokument francuskiej produkcji został ciepło przyjęty przez publiczność na Festiwalu „Transatlantyk”. Być może równie ciepło przyjmą go suwalscy widzowie.

Czy wszyscy odczuwamy takie same pragnienia miłości, wolności i uznania? Czy w świecie rozdartym między tradycją a nowoczesnością mamy te same potrzeby? Co jest sensem życia? Czy różnice między nami są rzeczywiście tak wielkie? Może łączy nas więcej niż sobie wyobrażamy? A jeśli tak, to dlaczego nie potrafimy się nawzajem zrozumieć? National Geographic

Wybitny francuski fotograf i dokumentalista Yann Arthus-Bertrand w swoim najnowszym filmie Człowiek (Human) przedstawia niezwykły, zbiorowy portret człowieka. Reżyser dotarł do ponad 2 000 rozmówców w 60 krajach: od pracowników w Bangladeszu, chłopów w Mali, przez afgańskich uchodźców i bojowników na Ukrainie, po amerykańskich więźniów skazanych na karę śmierci. Co ich łączy? Opowiadają o miłości, śmierci, wojnie, sytuacji kobiet. Odsłaniają wzruszające historie pełne namiętności, cierpienia, smutku, nienawiści ale i wybaczenia. Przepiękne zbliżenia ich twarzy przeplatane są zachwycającymi zdjęciami lotniczymi.

Arthus-Bertrand to reżyser głośnego Home, który przyciągnął do kin ponad 600 tys. widzów. Premiera filmu Człowiek odbyła się we wrześniu 2015 jednocześnie podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji oraz na specjalnym pokazie w nowojorskiej siedzibie ONZ dla 1000 widzów, wśród których był sam sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon.

Aby wygrać karnet na pokazy filmów w DKF w Suwałkach, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Jakie jeszcze filmy stanowią tzw. zbiorowy portret człowieka? Podaj 2 przykłady. Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem (wraz z imieniem i nazwiskiem do rezerwacji): redakcja@niebywalesuwalki.pl

KONKURS ZAKOŃCZONY I ROZSTRZYGNIĘTY.

W kalendarzu.

Leave a Reply