Green Velo: dopisz się do listy Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

0
319
rower_bike

Właśnie rozpoczął się nabór podmiotów zainteresowanych uzyskaniem statusu „Miejsca Przyjaznego Rowerzystom” na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Zgłaszać akces mogą właściciele obiektów noclegowych i gastronomicznych, zarządcy atrakcji turystycznych, prowadzący centra informacji turystycznej oraz wszelkie stacje paliw, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu turystycznego.

Dołączenie do MPR jest bezpłatne. W celu uzyskania rekomendacji „Miejsca Przyjaznego Rowerzystom”, wystarczy zapoznać się z zasadami programu i uzupełnić formularz, który następnie wysyła się na wskazany adres (link powyżej).

W formularzu wskazać należy, jakie kryteria „przyjazności” pod kątem turystów rowerowych spełnia dany obiekt oraz podać dane adresowe i podstawowe informacje o ofercie.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego 2017 roku, ich weryfikacja odbędzie się w marcu. Następnie zgłoszone i zaakceptowane obiekty zostaną umieszczone w ogólnodostępnej bazie danych, która będzie się znajdowała na portalu informacyjnym o szlaku www.greenvelo.pl oraz w dedykowanej aplikacji mobilnej.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy. Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie). W naszym regionie trasa liczy prawie 600 km.

Poniżej największe atrakcje na szlaku Green Velo:

Leave a Reply