Reklama

Kliknij raz dziennie i pomóż suwalskiej szkole „Bajka” wygrać remont stołówki

Data:

- Reklama -

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach została zgłoszona do konkursu na remont stołówki o wartości 30 tysięcy złotych. Konkurencja z całej Polski jest duża, ale pomóc może każdy – wystarczy raz dziennie oddać swój głos na suwalską szkołę. Dzięki głosom „Bajka” może zawalczyć o odrestaurowanie stołówki, a także otrzymać darmowe materiały edukacyjne.

Informacja prasowa.

Na pomysł zgłoszenia szkoły do konkursu wpadły dwie nauczycielki oddziału przedszkolnego działającego przy NTSP „Bajka” w Suwałkach – Beata Kaszuba i Agnieszka Lauda.

– Ważnym elementem uspołeczniania naszych dzieci jest samodzielność w przygotowywaniu posiłków, kształtowanie nawyków żywieniowych oraz kultura ich spożywania. Wyposażenie naszej stołówki jest skromne, ale mamy nadzieję że konkurs to zmieni – mówi Beata Kaszuba. Stołówki zostaną wyremontowane w czterech szkołach z największą liczbą głosów. Piątą szkołę wskaże jury wyznaczone przez organizatora programu. Dodatkowo w 50 kolejnych szkołach z największą liczbą głosów eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą lekcje dotyczące mądrego gospodarowania żywnością i recyklingu. Trzydzieści kolejnych szkół otrzyma także zestaw 50 kolorowych tac, w które ekstrastołówka powinna być wyposażona.

Fot. na zdj. szkoła Bajka

– Od 1 lutego 2017 r. do 31 maja 2017 r. każdy może oddawać głosy na dodane zdjęcie stołówki szkolnej w Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka” w naszym mieście. Aby zagłosować, należy wejść w link www.extrastolowki.pl/#glosuj – dodaje Agnieszka Lauda, nauczycielka, która wraz z koleżanką zainicjowała akcję.

Głosy mogą oddawać pełnoletnie osoby z zastrzeżeniem, że jedna osoba może oddać w ciągu dnia tylko jeden głos. Głosowanie odbywa się poprzez kliknięcie w przycisk „Zagłosuj” w galerii na stronie internetowej, zaakceptowanie regulaminu, podanie adresu e-mail i kliknięcie w link potwierdzający oddanie głosu. Link, o którym mowa, będzie wysłany przez Organizatora (Banki Żywności i Delmę) na adres mailowy wskazany przez Głosującego. Jeden głos każdego dnia ma wartość 1 punktu.

– Wygodna, przystosowana do spożywania posiłku bez pośpiechu, zachęcająca do jedzenia, przytulna, bo jej atmosfera ma przypominać rodzinne zasiadanie do stołu – taka, czyli „extra”, powinna być szkolna stołówka. Jest to ważne, szczególnie dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera, czyli uczniów naszej szkoły. Niestety nie mamy wystarczających środków finansowych, aby móc samodzielnie wyremontować stołówkę. Może się to zmienić dzięki Państwa głosom – mówi Urszula Duda, dyrektor szkoły, zachęcając do głosowania.

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” to jedyna w regionie szkoła ukierunkowana na edukację dzieci w autyzmem i Zespołem Aspergera. Oprócz podstawy programowej, w plan zajęć indywidualnie dobrany do każdego ucznia wpisane są terapie, takie jak: integracja sensoryczna, logopedia, logorytmika czy trening umiejętności społecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przed nami kolejna edycja turnieju bowlingowego

W środę, 21 marca w godz. 10:00-14:00 w Centrum...

Szkolenia, konferencje, warsztaty. „Bajka” nie zwalnia tempa

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa "Bajka" otrzymała tytuł Podlaskiej Marki...

Zaśpiewać Mickiewicza – nietuzinkowy konkurs suwalskiej Biblioteki Publicznej

Wakacje na półmetku, zatem raczej o szkole jeszcze nie...

Nowa kawiarenka pękała w szwach (audio, foto)

Kiedy wiele miesięcy temu - przy okazji realizacji jednego...