Reklama

Latynoska noc na akordeon, orkiestrę i gitarę

Data:

- Reklama -

W piątek, 17 lutego o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpią – znany już publiczności znakomity akordeonista, Maciej Frąckiewicz oraz gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, którym towarzyszy będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod batutą Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

Zarówno nazwiska wykonawców jak i repertuar zapowiadają wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Jedni z najbardziej zajętych polskich solistów, połączyli swe siły tworząc duet dwóch najmniej docenianych instrumentów w klasycznym świecie. Hipnotyzują precyzją, wabią nasyconymi emocjami, kuszą podskórnym napięciem, nad którym panują od pierwszego dźwięku, do ostatniej kropli brzmienia. Kiedy w zespole zderzają się ze sobą tak charyzmatyczne, artystyczne osobowości, padają zwykle dwa pytania. Czy będzie to walka, czy wielka synteza? Tylko nielicznym udaje się osiągnąć tę drugą.

Na zdj. Maciej Frąckiewicz w 2016 roku w Suwałkach.

Trzon programu, przygotowanego przez czołowych polskich instrumentalistów wirtuozów, specjalizujących się w wykonaniach muzyki hiszpańskiej, argentyńskiej i afro-kubańskiej – akordeonisty Macieja Frąckiewicza i gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego, stanowią utwory nawiązujące do tych tradycji, form i rytmów tanecznych – dzieła Astora Piazolli, utrzymane w charakterystycznym stylu tango nuevo. W programie m.in. „Cztery pory roku” na akordeon, gitarę i orkiestrę smyczkową oraz koncert podwójny „Hommage a Liege” na gitarę, akordeon i smyczki.

Maciej Frąckiewicz wystąpił w Suwałkach latem 2016 roku. Przyjechał na zaproszenie Fundacji Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej. To artysta z Paszportem Polityki (2013), który może pochwalić się zwycięstwem w konkursie akordeonowym Arrasate Hiria (Hiszpania) (2012). Określany jest jako „artysta totalny, który z równym kunsztem i finezją wykonuje muzykę dawną i najnowszą, przystępną i tę znacznie bardziej wymagającą”. Maciej Frąckiewicz występuje jako solista, jest też uczestnikiem wielu projektów kameralnych oraz duetów – jak na przykład duet z Łukaszem Kuropaczewskim, z którymi usłyszymy go właśnie w Suwałkach.

Łukasz Kuropaczewski to absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Zaleskiego, który zdobywał szlify również w Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w Baltimore, Maryland pod okiem Manuela Barrueco. Występuje solo i w duecie ze znakomitą skrzypaczką Katarzyną Bryłą, koncertuje z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych. Ma na swoim koncie kilka płyt: Concierto de Aranjuez, Recital Gitarowy i Łukasz Kuropaczewski gra Muzykę Hiszpańską (2000).

Aby wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert Łukasza Kuropaczewskiego i Macieja Frąckiewicza w SOK, wystarczy opowiedzieć na pytanie: Kilka dni przed koncertem w Suwałkach Frąckiewicz i Kuropaczewski również zagrają w duecie. Gdzie? Odpowiedzi (wraz z imieniem i nazwiskiem do rezerwacji) prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

Dwie pierwsze prawidłowe odpowiedzi wygrywają bilety. Zwycięzców poinformujemy w mailu zwrotnym.

KONKURS ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu

Suwalska Grupa Filmowa (SGF) szuka aktorów do debiutanckiego filmu...

W tym tygodniu Juwenalia i Noc Muzeów

Wydarzeń, które odbędą się w tym tygodniu jest jednak...

Konkurs Mini Playback Show w Suwalskim Ośrodku Kultury

Święto dziecięcej radości i kreatywności zbliża się wielkimi krokami,...

„Za Kurtynką” z Nońkiem: Przygoda teatralna dla najmłodszych (wygraj zaproszenie)

W magicznym świecie teatru emocje tworzą barwne opowieści! Już...