Laureat Grammy 2017 wystąpi podczas Suwałki Blues Festival

0
304
Fantastic Negrito z nagrodą Grammy. Fot. materiały prasowe.

Fantastic Negrito, artysta z USA – laureat Grammy 2017 już w lipcu wystąpi podczas Suwałki Blues Festival. Wydany przez niego w ubiegłym roku album „The Last Days Of Oakland” otrzymał Grammy w kategorii „Best Contemporary Blues Album” (Najlepszy współczesny album bluesowy).

To blues, ale nie wyrażony smutkiem, lecz krzykiem szaleństwa. The Guardian

Fantastic Negrito to barwna postać w środowisku artystów bluesowych, artysta realizujący swoje marzenia, realizujący się muzycznie i nie stroniący od ekscesów oraz zatargów z prawem. Negrito opuścił dom rodzinny, gdy miał zaledwie 12 lat. Wiele się zdarzyło, zanim Xavier Dphrepaulezz zaczął występować i tworzyć muzykę pod pseudonimem Fantastic Negrito. Kilka razy otarł się o śmierć. Po poważnym wypadku samochodowym, spędził miesiąc w śpiączce. W 2008 roku powrócił do domu, do Oakland, gdzie hodował drób, uprawiał warzywa i… marihuanę. Negrito jest samoukiem – uczył się grać na każdym instrumencie, jaki wpadł mu w ręce.

Pierwsze nazwisko organizatorzy SBF 2017 już ujawnili. Na kolejne trzeba będzie trochę poczekać. Ogłoszenie pełnego zestawu wykonawców na Suwałki Blues Festival 2017 nastąpi 23 marca 2017 w Suwalskim Ośrodku Kultury podczas koncertu Big Daddy Wilson Trio (USA) w ramach Rozgrzewki SBF 2017. Transmisja koncertu odbędzie się na antenie radiowej Trójki w audycji Jana Chojnackiego „Bielszy Odcień Bluesa”.

Leave a Reply