Reklama

Oscarowy „Manchester by The Sea” w suwalskim „Kinie konesera”. Wygraj bilety

Data:

- Reklama -

We wtorek, 28 lutego o godz. 19.15 film według scenariusza i w reżyserii Kennetha Lonergana – „Manchester by The Sea” można obejrzeć w kinie „Iskra” w Augustowie. Tydzień później, 7 marca o godz. 18.00 pokaz odbędzie się w Cinema Lumiere w Suwałkach.

„Manchester by The Sea” otrzymał 6 nominacji, a zdobył 2 Oscary w kategoriach – najlepszy aktor i najlepszy scenariusz oryginalny. Odpowiednio statuetki otrzymali – Casey Affleck oraz Kenneth Lonergan.

To historia Chandlerów, przeciętnej rodziny z klasy robotniczej, od pokoleń mieszkającej w wiosce rybackiej w Massachusetts, głęboko przejmująca, chwilami nieoczekiwanie zabawna eksploracja mocy rodzinnej miłości, wspólnoty, poświęcenia i nadziei.

Po śmierci Joe’go (Kyle Chandler), starszego brata, Lee Chandler (Casey Affleck), zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), wraca w rodzinne strony. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym się wychowywał. Lee i Patrick starają się znaleźć wspólną drogę i porozumienie.

W swym pierwszym od czasu głośnego obrazu „Margaret” (2011) filmie, Kenneth Lonergan ponownie udowadnia, że jest nie tylko twórcą wyjątkowo zdolnym i wszechstronnym, ale także wizjonerskim „opowiadaczem” historii.

Od samego początku prac nad filmem jego dobrym duchem był Matt Damon, który jest jednym z producentów „Manchester by the Sea”. – To piękny film o człowieku, który po śmierci brata musi zająć się jego synem – opowiada Damon. – Problem polega jednak na tym, że wiąże się to z koniecznością powrotu do rodzinnego miasta, które stało się niemym świadkiem największej tragedii jego życia – dodaje. To właśnie Damon chciał, by film napisał i wyreżyserował Lonergan.

Aby wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu w cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere w Suwałkach, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Ile razy, w jakich kategoriach i za jakie filmu był nominowany do Oscara Kenneth Lonergan? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

Wygrywają 2 osoby, które jako pierwsze udzielą prawidłowej odpowiedzi. Zwycięzców poinformujemy mailem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Oppenheimer” wkrótce w kinie

Christopher Nolan, wybitny reżyser filmowy, znany z takich produkcji...

„Drive my car” niebawem w Cinema Lumiere

„Drive My Car” Ryūsuke Hamaguchiego zdobył Oscara w kategorii...

Wajda In Memoriam. Tablica pamiątkowa odsłonięta. Wystawy otwarte (foto)

Suwałki pamiętają o Andrzeju Wajdzie. W czwartek, 26 października...

Cruz jako Królowa Hiszpanii – pokaz filmu w Kinie konesera

"Królowa Hiszpanii" wyszła spod ręki Fernanda Trueby, hiszpańskiego reżysera i...