Reklama

Powstała fundacja wspierająca suwalską PWSZ

Data:

- Reklama -

Finansowe wspieranie inicjatyw naukowych i kulturalnych, promocja osiągnięć PWSZ, czy rozwój przedsiębiorczości studentów to tylko niektóre z zadań jakie będzie realizowała Fundacja na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

W zarządzie fundacji zasiadają: Robert Szczęsny oraz Łukasz Kodzis. Do rady fundacji należą natomiast: dr Marta Wiszniewska oraz Zbigniew Mackiewicz (na zdj.).

Fundacja, która została ustanowiona z woli Senatu PWSZ, może między innymi ustanawiać oraz przyznawać odznaki, medale honorowe, nagrody i wyróżnienia osobom zasłużonym dla fundacji oraz Uczelni. Statutowym celem jest natomiast działanie na rzecz zaspokajania potrzeb naukowych, oświatowo-wychowawczych, kulturalnych oraz sportowych.

Fundacja będzie: współpracować z instytucjami państwowymi, szkołami wyższymi, samorządami studenckimi i innymi instytucjami oraz organizacjami; finansować stypendia i nagrody dla studentów PWSZ w Suwałkach; organizować konferencje i seminaria oraz wydarzenia kulturalne i okolicznościowe mające na celu promocje PWSZ w Suwałkach, a także publikować wydawnictwa wspierające realizację celów statutowych.

Dochody fundacji mogą pochodzić z: darowizn, spadków, zapisów; dotacji i subwencji oraz grantów; dochodów ze zbiórek i imprez publicznych; dochodów z majątku fundacji; środków przekazanych z 1% podatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...