Reklama

Powstała „koalicja myśli” przeciwko PiS. W Suwałkach odbędzie się I Forum Demokratyczne

Data:

- Reklama -

Cezary Cieślukowski, reprezentujący PSL i jednocześnie Klub Dyskusyjny im. Tadeusza Mazowieckiego oraz Grzegorz Andruszkiewicz, sekretarz rady powiatowej SLD wraz z przedstawicielami Unii Europejskich Demokratów, PO, Nowoczesnej, KOD i ZNP zapraszają we wtorek, 28 lutego do dyskusji o stanie państwa i do wypracowania wspólnych rozwiązań.

– Inicjatywa organizacji I Forum Demokratycznego narodziła się w obrębie Klubu im. Tadeusza Mazowieckiego. Widzimy potrzebę, aby zjednoczyć wszystkie siły polityczne, które sprzeciwiają się temu, co dzieje w naszym kraju, sprzeciwiają się kierunkowi, w jakim zmierza nasze państwo – tłumaczył Cezary Cieślukowski podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek, 24 lutego w sali konferencyjnej Euroregionu Niemen.

W trakcie wtorkowego spotkania odbędzie się prezentacja diagnozy sytuacji społeczno-polityczno-gospodarczej, ocena działań partii rządzącej, a w części podsumowującej spotkania – zostanie podpisana „deklaracja suwalska”, zawierająca elementy oceny politycznej oraz wspólnego działania w przyszłości.

Grzegorz Andruszkiewicz z SLD uważa inicjatywę Forum za słuszną i niezwykle cenną. – Nie ma nas w parlamencie, ale nie oznacza to, że nie ma nas w życiu publicznym. Uczestnicząc w Suwalskim Forum Demokratycznym chcemy jako SLD wykazać, że poddajemy ocenie rządy PiS i chcemy prognozować to, co będzie dalej się działo. A dziać się będzie jeszcze gorzej – zapowiedział podczas spotkania Andruszkiewicz, ostrzegając, że państwo pod rządami PiS zmierza w stronę dyktatury.

Udział w spotkaniu zapowiedzieli m.in.: Marcin Skubiszewski, Katarzyna Karaszewska, Krzysztof Truskolaski, Bożena Kamińska, Anna Naszkiewicz, Stefan Krajewski i Jacek Protasiewicz

W trakcie debaty zostaną poruszone problemy: reformy oświaty, zmian w ordynacji wyborczej, funkcjonowanie samorządów, kwestie obronności, ochrony środowiska, zdrowia, rolnictwa, pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

I Suwalskie Forum Demokratyczne odbędzie się 28 lutego (wtorek) o godz. 18.00 w sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5.

2 KOMENTARZE

  1. Fundacja Krogulec KRS 0000627883 działajaca w sprawie ochrony zagrozonych gatunkow objętych ochroną gatunkowa scisla zaprasza do wspólpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Łukasz Prokorym został nowym marszałkiem województwa podlaskiego

Na pierwszej sesji sejmiku VII kadencji, która odbyła się...

Zmiany w Strefie Ekonomicznej

Nowym prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach został...

Paweł Wnukowski z najlepszym wynikiem w okręgu nr 2 do Sejmiku

W wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu nr...

Maja Krzyżewska wystąpi podczas eventu „Zadbaj o siebie na wiosnę”

Już w najbliższą środę, 20 marca w Parku Naukowo-Technologicznym...