Reklama

Suwalskie szkoły wśród pereł na edukacyjnej mapie województwa podlaskiego

Data:

- Reklama -

W poniedziałek, 20 lutego w Białymstoku odbyło się spotkanie, podczas którego Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Bogdan Dyjuk uhonorowali najlepsze szkoły województwa podlaskiego. Docenione zostały 43 placówki wybrane spośród tysiąca w regionie.

Szkoły te wyróżniają: znakomite wyniki edukacyjne, liczne grono stypendystów, a także wysokie noty uzyskane w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

Najlepsze Szkoły Województwa Podlaskiego w roku szkolnym 2015/2016 zostały wybrane na podstawie trzech kryteriów – to licea i technika z regionu, które otrzymały najwyższe noty w rankingu miesięcznika Perspektywy 2017, szkoły z największą liczbą stypendystów edukacyjnych Marszałka Województwa Podlaskiego i placówki, których uczniowie odnieśli największe sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

Wśród  podlaskich szkół podstawowych najwyższe noty w zestawieniu otrzymała SP nr 7 w Łomży, najwyżej notowane gimnazjum – PG 32 z Białegostoku. Wśród szkół ponadgimnazjalnych prym wiodą białostockie Technikum Elektryczne i I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Przypomnijmy, że I LO w Suwałkach w rankingu regionalnym Perspektywy 2017 zajęło 5. miejsce. Najlepsze szkoły według stypendiów to m.in.: Gimnazjum Nr 2 im. Sybiraków w Augustowie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, zaś najlepsza szkoła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej to Zespół Szkół Ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie. W tym rankingu – OOWE na 10. miejscu znalazł się Zespół Szkół Nr 1 III Liceum Ogólnokształcące im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach.

Każdy z dyrektorów wyróżnionych szkół otrzymał, niedawno wydany, album autorstwa Bożeny i Jana Walencików  „Saga Prastarej Puszczy. Opowieść filmowa”. Ta publikacja ma ponad 660 stron i waży 6 kilogramów, opowiada fabularyzowane, fotograficzne historie, w których główną role grają zwierzęta m.in.: wilk, ryś, kruk, żubr, a nawet mrówka.  Opowieść rozpoczyna się prologiem, następnie czytelnik zapoznaje się z 10 historiami – opowieściami o zwierzęcych bohaterach z Puszczy Białowieskiej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Polski Czerwony Krzyż otwiera kolejne Centra Integracji w województwie podlaskim

Od 2022 r. w Białymstoku działa Centrum Integracji dla...

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...