Uczniowie zakładają firmę

0
223
Fot. Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach

Uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach realizują innowacyjny program edukacyjny Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo polegający na założeniu realnie działającej firmy.

Klasa 3 T w ramach zajęć z ekonomii w praktyce zarejestrowała na platformie internetowej programu miniprzedsiębiorstwo „U Turysty”. – Młodzież z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem uruchomiła na terenie szkoły mały sklepik, w którym sprzedawane są tanie, świeże i zdrowe kanapki, tosty oraz ciepłe napoje. Oferowane produkty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów – tłumaczy Anna Romanowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach.

Uczniowie – wspólnicy miniprzedsiębiorstwa samodzielnie opracowali pomysł na produkt, przygotowali biznesplan przedsięwzięcia, zgromadzili niezbędny kapitał, podjęli działania marketingowe – przygotowali plakaty, film promocyjny i profil na Facebooku, produkują i sprzedają swoje produkty, podejmują ryzyko biznesowe oraz prowadzą dokumentację finansową swojego miniprzedsiębiorstwa.

Celem programu, którego autorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

Leave a Reply