Województwo podlaskie z „turystycznym Oscarem”

0
268
Fot. Wrota Podlasia

Wyjątkowe miejsca na mapie turystycznej Polski zostały uhonorowane zaszczytnym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2016 roku. Uroczystość odbyła się 17 lutego podczas targów Tour Salon w Poznaniu. Województwo podlaskie wraz z czterema pozostałymi województwami Polski Wschodniej otrzymało certyfikat za GREEN VELO Wschodni Szlak Rowerowy.

Certyfikat 2016 dla województwa podlaskiego z rąk p.o prezesa POT Bartłomieja Walasa odebrali: Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdana Dyjuka i z-ca Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP Paweł Jessa.

Bartłomiej Walas p.o prezesa POT podczas uroczystości podkreślił, że właśnie w dobie powszechnej dostępności do ogromnej ilości informacji potrzeba rekomendacji zyskuje na ważności. Certyfikaty POT są wskazówką dla turystów, pomocą przy wyborze i gwarancją jakości. – Z naszych badań wynika, że już 18% pytanych o certyfikat nie tylko go rozpoznawało, ale identyfikowało z wysoką jakością – powiedział prezes Walas. – To jest dla nas bardzo cenne, bo przecież nasz konkurs wyłania najlepszych, którzy podnoszą jakość w turystyce – dodał.

Dostać się do grona zwycięzców nie jest łatwo. Certyfikat dla „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Co roku przyznawany jest także Złoty Certyfikat – nagroda dla produktu, który już wcześniej zdobył Certyfikat POT i dalej ulepsza ofertę oraz podnosi jakość swoich usług.

Złoty Certyfikat 2016 otrzymała Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. To jeden dzień w roku, kiedy kopalnie, osiedla robotnicze, browary, fabryki otwierają swoje drzwi dla zwiedzających.

Nominacje do Złotego Certyfikatu otrzymały: Jarmark św. Dominika w Gdańsku, Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Certyfikaty 2016 zostały przyznane: GREEN VELO, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Gdańskiemu Teatrowi Szekspirowskiemu, Kompleksowi Świętokrzyska Polana, Festiwalowi Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, Planetarium EC1, Parkowi Etnograficznemu w Tokarni, Exploseum – wybuchowej historii do odkrycia w Bydgoszczy, Nocy Kultury, Parkoowi Edukacji i Rozrywki FARMA ILUZJI.

Wyróżnienia otrzymali: Piknik Szybowcowy, Strefa MTB Sudety oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Leave a Reply