TeatrNocka w SOK-u. W programie „Sztuka o mało co teatralna”

0
368

W niedzielę, 26 lutego, w Suwalskim Ośrodku Kultury w cyklu TeatrNocka zobaczymy „Sztukę o mało co teatralną” według tekstu autorstwa Władysława Sikory, lidera zielonogórskiego środowiska kabaretowego i założyciela legendarnego kabaretu „Potem”. Na scenie Sali Kameralnej SOK Teatr Domorosły z Białegostoku.

„Sztuka o mało co teatralna”, czyli bajka o tym, jak szkaradnej królewnie szybko znaleźć męża, to brawurowa komedia omyłek, która rozbawi publiczność do łez. W zamku stołecznym pojawiają się piękny książę przebrany za giermka i brzydki giermek przebrany za księcia. Problemy Marysi, Księcia, Giermka,  Królewny i Sekretarza dotyczą miłości: czekania na nią, jej poszukiwania czy też odtrącania niechcianych względów.

O swoich przeżyciach bohaterowie nie tylko mówią, ale też śpiewają do akompaniamentu filozofującego Strażnika. Farsowy, lekki charakter oraz postaci królewskiego dworu przywodzą na myśl estetykę rokokową, stąd stylizowane kostiumy i klawesynowa muzyka, skomponowana przez jednego z członków teatru. Najbardziej tajemniczą postacią spektaklu jest Smok, a jak na komedię przystało, wszystko kończy się dobrze – prawie dla wszystkich…

Spektakl odbędzie się 26 lutego o godz. 17.00. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w Kasie SOK oraz w sprzedaży internetowej: bilety.soksuwalki.eu. Wydarzenie w naszym kalendarzu.

Aby wygrać 2 pojedyncze bilety na ten spektakl w Suwalskim Ośrodku Kultury, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Władysław Sikora, co „Sztukę o mało co teatralną” napisał, wyreżyserował też kilka filmów. W którym z nich zagrał Stanisław Tym? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

Wygrywają 2 osoby, które prawidłowej odpowiedzi udzielą jak najszybciej.

 KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Leave a Reply