Reklama

20 milionów złotych dla instytucji otoczenia biznesu

Data:

- Reklama -

Już dziś, 30 marca, rusza konkurs z Poddziałania 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa – IOB. To pierwszy taki nabór w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

– W naszym województwie konieczne jest podnoszenie jakości usług instytucji otoczenia biznesu, skierowanych do podlaskich przedsiębiorstw. Tak, aby te instytucje mogły nie tylko nadążać za wyzwaniami stawianymi przez rozwijającą się gospodarkę, ale je wyprzedzać i stymulować działania innowacyjne przedsiębiorstw. Zarządowi Województwa zależy, by nasze podlaskie firmy były wysoce innowacyjne, bo tylko wtedy możemy z powodzeniem konkurować na rynku krajowym i europejskim. Dlatego zachęcamy do udziału w konkursie – mówi Maciej Żywno, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Wsparcie mogą w nim otrzymać instytucje otoczenia biznesu, czyli podmioty prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. To na przykład inkubatory technologiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowe, centra transferu technologii. Do podziału jest 20 mln zł.

Instytucje te mogą otrzymać dofinansowanie na: podniesienie poziomu świadczonych usług służących podniesieniu innowacyjności przedsiębiorstw; profesjonalizację istniejących instytucji w celu wsparcia promocji przedsiębiorczości, obejmującą takie działania jak: projekty związane z rozwojem inkubatorów przedsiębiorczości, ośrodków wspierających przedsiębiorczość akademicką, oferowaniem przez inkubatory wystandaryzowanych usług (np. księgowych, doradztwa prawnego).

Dodatkowo wsparciem objęte zostaną również usługi świadczone drogą elektroniczną, a także działania informacyjne (upowszechniające), skierowane do przedsiębiorców.

Nabór jest prowadzony w tzw. trybie ciągłym, podzielonym na dwumiesięczne cykle. Poza zakończeniu każdego z nich, wnioski, które wpłynęły, są oceniane, ogłaszane na bieżąco wyniki, zaś sam konkurs trwa dalej. Wnioski można składać do 31 sierpnia.

Jeśli w trakcie przygotowywania się do konkursu pojawią się jakieś wątpliwości, można umówić się na spotkanie w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku. Chęć spotkania należy zgłaszać telefonicznie: (85) 66 54 319, – 316 oraz -989 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: konkursy.efrr@wrotapodlasia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zaśpiewać Mickiewicza – nietuzinkowy konkurs suwalskiej Biblioteki Publicznej

Wakacje na półmetku, zatem raczej o szkole jeszcze nie...

Podlaskie Diamenty Forbesa. Code&Pepper ponownie z najwyższym wynikiem

Na liście Diamentów Forbesa w edycji 2022 znalazło się...

Nowoczesny marketing – co jest jego podstawą?

Prowadząc firmę, dużo czasu należy poświęcić na zdobywanie nowych...