Reklama

Big Daddy Wilson na bluesową rozgrzewkę (foto)

Data:

- Reklama -

W czwartek, 23 marca w Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpił amerykański artysta – Big Daddy Wilson, który w bluesie zakochał się przypadkowo, przebywając w Niemczech.

Koncert, który był transmitowany na antenie radiowej „Trójki” w audycji „Bielszy Odcień Bluesa” Jana Chojnackiego, stanowił jednocześnie „rozgrzewkę” przed 10. edycją Suwałki Blues Festival.

Autor: Marcin Wasilewski

Część muzyczna została poprzedzona prezentacją wykonawców, którzy zawitają w tym roku na jubileuszowym, dziesiątym już Suwałki Blues Festivalu. Lipcowa gorączka bluesowa rozpocząć się ma 6 lipca i trwać będzie cztery dni – do 9 lipca. Koncert inauguracyjny wybrzmi tradycyjnie w Suwalskim Ośrodku Kultury, gdzie wystąpi świętująca swoje 40-lecie na muzycznej scenie MARTYNA JAKUBOWICZ & PRZYJACIELE (PL). Artystce na scenie towarzyszyć będzie słynny basista Mieczysław Jurecki, Jurek Styczyński, na co dzień grający w Dżemie oraz znany już doskonale festiwalowej publiczności – Wojciech Waglewski. Artyści wystąpią wraz z kwartetem smyczkowym złożonym z muzyków z Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

Kolejnego dnia, w piątek ruszają sceny plenerowe, a koncertem rozpoczynającym SBF 2017 w Parku Konstytucji 3 Maja, ma być koncert grupy EDDIE MARTIN BLUES BAND (UK/PL). Kolejnym wykonawcą ma być FANTASTIC NEGRITO (USA). Organizatorzy w wypadku tegoż wykonawcy okazali niezwykłe wyczucie, gdyż w chwili jego pozyskania nie wiedzieli jeszcze, że zostanie on laureatem nagrody Grammy. Będzie to jego pierwszy występ w Europie. Następnym zespołem, który uświetni festiwal, będzie uwielbiany przez publiczność RICK ESTRIN & THE NIGHTSCATS (USA), a towarzyszyć mu będą znakomici kalifornijscy muzycy. Koncertem zamykającym piątkowe zmagania z bluesem, ma być występ DOYLE’A BRAMHALLA II(USA), prywatnie związanego z Renee Zellweger, która to czasami towarzyszy mu w jego koncertowych trasach.

W sobotę czeka nas finał konkursu POLISH BLUES CHALLENGE 2018, czyli konkurs polskich zespołów bluesowych. Konkurs ten wyłoni wykonawcę, który będzie reprezentował Polskę na EUROPEAN BLUES CHALLENGE w Norwegii.

Przedostatniego dnia festiwalu na scenie w Parku wystąpi MIKE ANDERSON (DK), a kolejnym bluesmanem, który da popis swoich umiejętności będzie KING KING (UK). Artysta pochodzący ze Zjednoczonego Królestwa, gdzie święci triumfy na tamtejszej bluesowej scenie, jedna sobie publiczność przez swoje wyjątkowo widowiskowe wystąpienia. Kolejnym wykonawcą gorączki bluesowego grania ma być nominowany do nagrody Grammy JOE LOUIS WALKER (USA), bardzo oryginalny wykonawca. Wisienką na sobotnim koncertowym torcie ma być THE ORIGINAL BLUES BROTHERS BAND(USA), formacja ta współtworzyła niezapomnianą ścieżkę dźwiękową do znakomitego filmu „Blues Brothers” z Danem Aykroydem i nieodżałowanym Johnem Belushi.

Czwartego i ostatniego już dnia festiwalu na dużej scenie wystąpi znakomity gitarzysta EDDIE ANGEL (UK), po nim swój występ dadzą NOCNA ZMIANA BLUESA & JAN BŁĘDOWSKI. Finałowym koncertem, kończącym już bluesa nad Czarną Hańczą, ma być koncert DŻEMU (PL), który od kilku dekad święci triumfy na polskiej rockowo-bluesowej scenie.

Festiwalowi towarzyszyć będą także i w tym roku bluesowe śniadania i nocne klubowe koncerty z jam session.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl oraz Marcin Wasilewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Bartłomiej Szopiński wystąpił w Rozmarino

Jako że środę w Rozmarino jazzmani (za)grali klasykę, to...

Bluesowe granie w Arenie (dużo zdjęć)

Za nami ostatni koncert towarzyszący wydarzeniu Suwałki Blues Festival....

Sobota pod znakiem bluesa. Trwa XV SBF

Weekend w dobrym rytmie – tak z pewnością określić...

„Blues mieszka w Polsce”, zabrzmiał też w Suwałkach. Czwartkowy koncert gwiazd, XV SBF (dużo zdjęć)

Formuła czterodniowego festiwalu to dla bluesfanów powód do radości....