Reklama

Bluesowa rozgrzewka tuż, tuż. Wystąpi Big Daddy Wilson Trio

Data:

- Reklama -

Koncert – rozgrzewka przed Suwałki Blues Festival 2017 już w czwartek, 23 marca o godz. 21.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury. Występ Big Daddy Wilson Trio będzie transmitowany przez Program 3 Polskiego Radia w audycji „Bielszy Odcień Bluesa” Jana Chojnackiego. Tego dnia poznamy też nazwiska artystów, którzy zagrają podczas SBF.

Big Daddy Wilson to amerykański wokalista bluesowy, wielokrotnie nagradzany. Urodził się w miejscowości Edenton w stanie Północna Karolina, gdzie ponad połowę mieszkańców stanowili Afro-Amerykanie, często żyjący poniżej granicy ubóstwa. Artysta wspomina, że dzieciństwo miał szczęśliwe, choć nie opływał w dostatki.

Śpiewać zaczął w kościele, ale nigdy nie myślał o karierze scenicznej. Jako szesnastolatek Wilson rzucił szkołę, a niedługo potem zaciągnął się do wojska. Stacjonował w Niemczech i tam miały miejsce dwa najważniejsze dla jego dorosłego życia wydarzenia: zakochał się w dziewczynie, dla której napisał swoją pierwszą piosenkę i która została jego żoną, a także po raz pierwszy usłyszał bluesa. Zaczął też występować podczas jam sessions.

W 2013 roku jego album „I’m Your Man” został uznany za najlepszy bluesowy album w Niemczech, zaś w 2014 roku Big Daddy Wilson został ogłoszony najlepszym bluesowym artystą w tym kraju. W ciągu ostatnich dwudziestu lat Wilson pisał teksty, wydawał płyty i objechał cały świat, grając liczne koncerty.

Aby wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert Big Daddy Wilson Trio, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W 2012 roku rodzinne miasteczko Edenton uhonorowało Wilsona w specjalny sposób – w jaki? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Wygrywają osoby, które najszybciej udzielą prawidłowej odpowiedzi. Zwycięzców poinformujemy mailem o zasadach odbioru nagrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Wigraszka” w tym roku nie będzie

W tym roku barwny korowód teatrów nie przejdzie ulicami...

Cotygodniowy przewodnik po nadchodzących wydarzeniach

W Suwałkach i okolicach każdego tygodnia odbywa się wiele...

Piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka ponownie zabrzmiały w Suwalskim Ośrodku Kultury

Jako że marcowy koncert z piosenkami z repertuaru Krzysztofa...

W tym tygodniu: Muszelki Wigier, urodziny Konopnickiej i Dni Augustowa

Końcówka maja przyniesie wiele spotkań, akcji społecznych, koncertów i...