Reklama

Dwadzieścia jeden kandydatur powalczy o tytuł Podlaskiej Marki Roku – w tym gronie Malow i SBF

Data:

- Reklama -

Znamy już finalistów trzynastej edycji nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego. Nominacje zostały wskazane przez Kapitułę – we wszystkich kategoriach o uznanie ekspertów ubiegało się aż 179 różnorodnych produktów, ale tylko 21 spośród nich mogło przejść do kolejnego etapu rywalizacji. Wśród nich znalazły się m.in.: Regały Przesuwane Garderoba LOFT firmy „Malow” oraz Suwałki Blues Festival.

Źródło: Informacja prasowa – Wrota Podlasia.

13 marca na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku podczas konferencji prasowej Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Macieja Żywno, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Magdaleny Łyżnickiej-Sanczenko i Jakuba Gąsowskiego, kierownika referatu promocji ogłoszeni zostali kandydaci, najwyżej ocenieni przez Kapitułę. Lokalizacja nie była przypadkowa, Opera to jeden z laureatów Podlaskiej Marki, a już za niewiele ponad miesiąc, bo w czwartek 27 kwietnia, w tym samym miejscu ogłoszeni zostaną zwycięzcy.

Finaliści powalczą o osiem szklanych statuetek i nagrody pieniężne w wysokości 10 000 złotych. W każdej z siedmiu kategorii tematycznych o głosy Kapituły i tytuł Podlaskiej Marki zabiegać będą trzy kandydatury. Dodatkowo, jeden z finalistów otrzyma tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów – wyróżnienie przyznawane kandydaturze, która zdobędzie największą liczbę głosów internautów.

Głosowanie internetowe rozpoczęło się już 13 marca i potrwa przez najbliższe trzy tygodnie, do 2 kwietnia br. W tym okresie dwukrotnie, po upływie 7 i 14 dni od startu plebiscytu, opublikujemy wyniki cząstkowe. Ostateczne rozstrzygnięcie, podobnie, jak werdykt Kapituły poznamy 27 kwietnia br.

Wśród głosujących internautów rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród nich m.in.: kamera GOPRO HERO 4, zegarek sportowy Garmin Forerunner 35 oraz SmartWatch Sony 3 SWR50.

Nominacje do Nagrody Podlaska Marka:

Produkt Spożywczy: Ser „Królewski z Kolna” – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie; Syrop z rokitnika – „Szarłat” M. i W. Lenkiewicz sp.j.; Wyroby mleczarskie produkowane pod marką „Mlekovita” – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita”.

Produkt Użytkowy: Implanty kostne pokryte warstwą węglowo-krzemową – „Medgal” Sp. z o.o.; Łodzie spacerowe do aktywnej turystyki morskiej – „Balt-Yacht” K.A. i B. Kozłowscy sp.j.; Regały Przesuwane Garderoba LOFT – „Malow” Sp. z o.o..

Inwestycja: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku – „LECH” Sp. z o.o.; Linia do produkcji serów i ekologiczna kotłownia ze stacją LNG – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie; Rozbudowa fabryk Pronar w Narewce i w Siemiatyczach oraz ukończenie budowy fabryki w Hajnówce – „Pronar” Sp. z o.o.

Odkrycie: Przystosowanie maszyny do szycia dla osób z niepełnosprawnością kończyn dolnych – uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku; Koń zimnokrwisty w typie sokólskim – Wojewódzki Związek Hodowców Koni, Koło Terenowe w Dąbrowie Białostockiej; MATIA – sztuczne oko dla osób niewidomych – Petros Psyllos.

Wydarzenie: Suwałki Blues Festival – Suwalski Ośrodek Kultury; Seniorada – Prezydent Łomży i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów; Spływ Kajakowy Bugiem „500 Kajaków” – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie.

Kultura: Festiwal Kultury Tatarskiej – Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej; Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” – Teatr Lalki i Aktora w Łomży; Galeria Arsenał.

Społeczeństwo: Fundacja „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci; Hospicjum Domowe Proroka Eliasza – Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne; Przedsiębiorcy dzieciom – Konsulat Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Znamy kulturalny rozkład jazdy na 2024 rok: Mazowsze, Turnau, Kortez, Smolasty, Sochacka

Oto zestawienie najważniejszych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów zaplanowanych na...

„Muzyczne Dekady”: Świętowanie niepodległości poprzez śpiew i taniec

W piątek, 10 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im....

W SOK-u wystąpi Jamiah Rogers

W niedzielę, 26 listopada w godz. 19.00 Suwalski Ośrodek...